"Lupin" może doczekać się spin-offów. Producent francuskiego serialu zdradza, że prace już się rozpoczęły

"Lupin" (Fot. Netflix)

"Lupin" to jeden z najpopularniejszych nieanglojęzycznych seriali Netfliksa. Fani czekają na kolejny sezon, a tymczasem podzielono się informacją, że w planach są spin-offy produkcji.

Na początku marca pisaliśmy o kradzieży sprzętu z planu zdjęciowego "Lupina", wartego ok. 330 tysięcy dolarów, a tym razem mamy milszą wiadomość dotyczącą serialu. Trwają już wstępne prace nad potencjalnymi spin-offami, co oznacza, że pozostaniemy w serialowym świecie na dłużej.

Lupin – trwają prace nad spin-offami serialu

Christophe Riandee, wiceprezes zarządu Gaumont Film Company, która zajmuje się produkcją serialu, rozmawiał na temat dalszych planów z serwisem Deadline – niestety jak podkreślił, na razie nie może wiele zdradzać. Zapewnił jednak, że Netflix jest wstępnie zainteresowany powiększeniem uniwersum "Lupina".

– W przygotowaniu są spin-offy, ale nie możemy o nich zbyt wiele powiedzieć. Kiedy skończymy 3. sezon, zobaczymy, jak nam pójdzie i czy będziemy chcieli iść dalej. Oczywiście z radością przyjmiemy kolejne [seriale], ale to Netflix podejmie ostateczną decyzję – powiedział.

Lupin spin-off

"Lupin" (Fot. Netflix)

Biorąc pod uwagę sukces serialu – znajduje się on w dziesiątce najpopularniejszych nieanglojęzycznych seriali na platformie Netflix – zamówienie spin-offów wydaje się być jedynie kwestią czasu. Obecnie trwają zdjęcia do 3. sezonu "Lupina". Na razie niewiele wiadomo o nowym sezonie, ale nie brakuje plotek, zwłaszcza tych dotyczących pojawienia się Sherlocka Holmesa.

W książkach Maurice Leblanc wykorzystał postać brytyjskiego detektywa, który pojawił się jako Herlock Sholmes – czy twórcy zdecydują się na podobny motyw? Przypomnijmy wypowiedź jednego ze współscenarzystów.

– Fani Arsène'a Lupina, których obecność jest w serialu ewidentna, mogliby zetrzeć się z fanami Sherlocka Holmesa – gdybyśmy chcieli naprawdę przenieść to na metapoziom. Taki poziom zabawy byłby naprawdę fajny i nie jest to coś, o czym nie rozmawialiśmy – powiedział George Kay.

Planowana data premiery 3. sezonu nie jest jeszcze znana – możliwe jednak, że "Lupin" powróci jeszcze w tym roku.

Serial Lupin jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA