Demogorgon będzie przy Vecnie jak pluszowy miś? Horror psychologiczny w 4. sezonie "Stranger Things"

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

4. sezon "Stranger Things" zbliża się wielkimi krokami, a twórcy serialu dbają o podsycanie ciekawości fanów. Wszystko wskazuje na to, że nowy potwór będzie najgorszym ze wszystkich.

Po Demogorgonie i Łupieżcy Umysłów nadszedł czas na nowego gracza z Drugiej Strony. Vecna ma być najgroźniejszym z potworów, co ekipa "Stranger Things" podkreślała podczas oficjalnej premiery 4. sezonu.

Stranger Things – horror psychologiczny w 4. serii 

Kilka dni temu odbyła się oficjalna premiera 4. sezonu "Stranger Things". Aktorzy i ekipa serialu odpowiedziała na pytania serwisu Variety dotyczące nowego potwora – Vecny, która ma być upiornym, potężnym liszem wyślizgującym się z Drugiej Strony, by siać spustoszenie w Hawkins. Shawn Levy, producent wykonawczy serialu obiecał, że wszystkie inne potwory nie mogą się z nią równać.

– Vecna sprawia, że Demogorgon wygląda jak przytulanka – powiedział krótko.

stranger things sezon 4 vecna

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Parę słów dorzucił również David Harbour, czyli serialowy szef policji Hawkins Jim Hopper. Bardzo istotną rolę w nowej serii ma odegrać wątek dotyczący Drugiej Strony, a aktor podkreślił, że Vecna reprezentuje to, co w tym miejscu jest najgorsze.

– Vecna to horror psychologiczny, jakiego chyba jeszcze nie widzieliśmy. Druga Strona to świat Dzikiego Zachodu, gdzie biegają stwory, jest przemoc, ale nigdy nie widzieliśmy czegoś tak psychologicznie złego w wykalkulowany sposób jak [Vecna]. To ekscytujące, ponieważ [Vecna] jest prawdziwym wielkim złym, którego potrzebowaliśmy w serialu.

Spora część akcji 4. sezonu "Stranger Things" ma dotyczyć domu mordercy Victora Creela i znajdującego się tam tajemniczego zegara. Niektórzy twierdzą, że to właśnie Creel jest nowym potworem. W sieci zaczęła królować jednak kolejna teoria – według wielu fanów Vecna to tak naprawdę Billy.

Nie zabraknie także powrotu do korzeni, ponieważ Millie Bobby Brown obiecała, że poznamy przeszłość Jedenastki. 4. sezon "Stranger Things" jest podzielony na dwie części – pierwsza będzie mieć premierę 27 maja, a druga 1 lipca.

4. sezon Stranger Things od 27 maja na Netfliksie

REKLAMA