"Dom z papieru: Korea" – zobaczcie zwiastun serialu. Zjednoczona Korea i napad, jakiego jeszcze nie było

"Dom z papieru: Korea" (Fot. Netflix)

Netflix zaszaleje w koreańskiej wersji "Domu z papieru". Zobaczcie zwiastun, który pokazuje zjednoczenie Korei i skok nowego Profesora i spółki na wspólną walutę.

Hiszpański "Dom z papieru" zakończył się, ale Netflix już ma następcę. 24 czerwca zadebiutuje "Dom z papieru: Korea", który zaskakuje już wyjściowym pomysłem, tj. pokazaniem, co by było, gdyby Korea Południowa i Korea Północna zjednoczyły się.

Dom z papieru: Korea – zwiastun serialu Netfliksa

Jeśli wydaje wam się, że rozwiązałoby to wiele problemów tego świata, serial Netfliksa idzie inną drogą, pokazując unię ekonomiczną i wspólną walutę obu Korei jako usankcjonowanie ogromnych nierówności pomiędzy tymi krajami. "Północ się otworzyła i myśleliśmy, że wszyscy na tym skorzystają. Ale wzbogacili się tylko bogaci" – słyszymy w zwiastunie. A potem widzimy, jak nowy Profesor zbiera grupę zdolnych złodziei z Północy i Południa, aby ukraść świeżo wydrukowaną walutę przyszłej zjednoczonej Korei. W końcu "pora, żeby pominięci odebrali swoje".

Innymi słowy, ideologia z oryginalnego "Domu z papieru" zostanie przeniesiona do nowej wersji z geopolitycznym twistem, owocując kolejnym skokiem na kasę, jakiego jeszcze nie było. Ne zabraknie również czerwonych kombinezonów i masek – tyle że tutaj zamiast Dalego mamy tradycyjną koreańską maskę Hahoe.

Nowego Profesora zagra Yoo Ji-tae ("When My Love Blooms"), a w Berlina wcieli się Park Hae-soo ("Squid Game"). Na ekranie pojawią się także Jun Jong-seo ("Call) jako Tokio, Jang Yoo-ju ("Trzy siostry") jako Nairobi, Kim Ji-hun ("The Flower of Evil), jako Denwer, Lee Won-jong ("Asurado") jako Moskwa, Hyun Woo-lee ("Moorim School") jako Rio, Kim Ji-hun ("Voice 4") jako Helsinki i Lee Kyu-ho ("Champion") jako Oslo. W rolach policjantów, którzy będą zajmować się sprawą napadu, wystąpią Kim Yunjin ("Lost") oraz Kim Sung-O ("Piraci: Ostatni królewski skarb").

"Dom z papieru: Korea" to tylko początek koreańskiej ofensywy na Netfliksie. W samym 2022 roku platforma zainwestuje w ponad 20 produkcji z Korei. Co oznacza, że będzie co oglądać do bardzo odległej premiery 2. sezonu "Squid Game".

Dom z papieru: Korea od 24 czerwca na Netfliksie

dom z papieru korea zwiastun

REKLAMA