W tym roku na Netfliksie zobaczymy ponad 20 produkcji koreańskich. Apokalipsa zombie, romanse i nie tylko

"All of Us Are Dead" (Fot. Netflix)

Koreańskie seriale i filmy są dostępne na Netfliksie od dłuższego czasu, ale to dzięki "Squid Game" zyskują coraz większą popularność. W 2022 mamy zobaczyć jeszcze więcej produkcji.

Niedawno w sieci pojawiła się zapowiedź koreańskiego "Domu z papieru", ale na tym się nie skończy. Wszystko wskazuje na to, że po globalnym sukcesie "Squid Game" Netflix w 2022 roku jeszcze bardziej zainwestuje w koreańskie produkcje.

Netflix zapowiada ponad 20 produkcji koreańskich

Jak podaje serwis Screen Rant, kanał Swoon udostępnił wideo zapowiadające, że na Netfliksie w 2022 roku pojawi się ponad 20 produkcji z Korei Południowej. Wśród zapowiedzi znalazł się wcześniej wspomniany koreański "Dom z papieru" oraz serial młodzieżowy o szkolnej apokalipsie zombie "All of Us Are Dead", który będzie mieć premierę już za tydzień (pełny zwiastun obejrzycie tutaj).

Nie zabraknie także czegoś dla fanów romantycznych seriali. Wśród propozycji znajduje się m.in. "Twenty Five, Twenty One" – historia miłosna dwójki osób trenujących szermierkę – a także "Forecasting Love & Weather", "Business Proposal i "Thirty Nine". Pojawi się również serial "Tomorrow" z nadprzyrodzonymi wątkami, satyra "Remarriage & Desires", "The Sound of Magic", a także "A Model Family" – historia mężczyzny na skraju bankructwa, który natrafia na samochód wypełniony gotówką.

Ted Sarandos, jeden z dyrektorów generalnych Netfliksa, wczoraj oficjalnie potwierdził także zamówienie 2. sezonu "Squid Game", sugerując, że platforma ma większe plany co do tego serialu i możliwe są także spin-offy.

REKLAMA