Ekipa "Outlandera" już myśli o 8. sezonie. Znają też zakończenie – Diana Gabaldon pokazała ostatnią stronę

"Outlander" (Fot. Starz)

Obecnie powstaje 7. sezon serialu "Outlander", ale ekipa już powoli myśli o zakończeniu całej serii. A także o potencjalnym 8. sezonie – co mówi producentka wykonawcza?

Ekipa serialu "Outlander" obecnie kręci 7. sezon serialu. Praca na planie została zaplanowana na 12 miesięcy i nakręconych ma zostać aż 16 odcinków. Czy potem będzie jeszcze kolejny? Prawdopodobnie tak, ale...

Outlander – czy będzie 8. sezon serialu?

Gwiazda serialu Caitriona Balfe sugerowała w jednym z wywiadów w styczniu, że być może 7. sezon "Outlandera" mógłby być już ostatni. To jednak oznaczałoby konieczność szybkiego zamknięcia wszystkich wątków, czego reszta ekipy zdecydowanie nie chce. Producentka wykonawcza serialu Maril Davis powiedziała w rozmowie z "Parade Magazine", że ekipa liczy, iż telewizja Starz zamówi 8. sezon, zanim zakończą pisanie scenariuszy do sezonu 7. W ten sposób będą mieli czas dostosować się, gdyby faktycznie trzeba było już kończyć serial.

– Słuchaj, chciałabym 8. sezonu i myślę, że wszyscy jesteśmy gotowi to zrobić, jeżeli dostaniemy zielone światło. Ale oczywiście, mam nadzieję [że dowiemy się] w odpowiednim czasie, by oddać [serialowi] sprawiedliwość. Poza tym im dłużej czekamy, tym dłuższy jest Droughtlander [przerwa między sezonami], ponieważ serial jest tak ogromnym przedsięwzięciem, że postawienie go na nogi zajmuje dużo czasu. Mam nadzieję, że nam powiedzą. Chciałabym wiedzieć raczej szybciej niż później, więc mam nadzieję, że dowiemy się wkrótce.

outlander sezon 8 czy będzie

"Outlander" (Fot. Starz)

Diana Gabaldon, autorka książek, na których opiera się "Outlander, pracuje nad ostatnią częścią i jak zdradziła, zakończenie serii zna od lat. Maril Davis – podobnie jak Sam Heughan – od niedawna też należy do kilku osób, które znają zakończenie całej serii. Jak przyznała, pisarka dała jej do przeczytania ostatnią stronę ostatniej książki. Ale nadal ma bardzo dużo pytań.

– Nie wiem, co ona [Diana Gabaldon] planuje. Wysłała mi ostatnią stronę ostatniej książki, ale mam poczucie, że to mi nie wystarczy. Chcę już widzieć, o czym jest dziesiąta książka. Ciągle mam pytania. Jeżeli mam być szczera, ciągle mam pytania.

7. sezon "Outlandera" ma powstać na podstawie książki "Kość z kości". Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 8. sezon będzie adaptacją książki "Spisane własną krwią". Za granicą premierę miał już tom dziewiąty pt. "Go Tell All The Bees That I Am Gone". A pisarka pracuje właśnie nad finałowym, dziesiątym tomem serii.

A co zobaczymy w 7. sezonie? W "Outlanderze" znów nie zabraknie nowych bohaterów, w tym dorosłego syna Jamiego. Dokończone zostaną także wątki z 6. sezonu, który był kręcony w czasie pandemii i go skrócono.

Outlander jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA