Będą kolejne spin-offy "Breaking Bad"? Twórca "Better Call Saul" mówi, jakie są na to szanse – i daje nadzieję

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

Przed nami emisja finałowych odcinków "Better Call Saul", spin-offu kultowego "Breaking Bad". Tymczasem Peter Gould mówi, jakie są szanse na kolejne produkcje z uniwersum.

Finałowa seria "Better Call Saul", a szefostwo stacji AMC nie ukrywa, że chcą nowego serialu z uniwersum "Breaking Bad". Jakie są na to szanse? Peter Gould, który był scenarzystą "Breaking Bad" i potem stworzył "Better Call Saul" w duecie z Vince'em Gilliganem, skomentował sytuację.

Breaking Bad – będzie kolejny spin-off serialu?

Peter Gould rozmawiał na temat możliwych spin-offów z brytyjskim portalem Metro – zasugerował, że kolejne seriale są jak najbardziej możliwe, ale wszystko zależy od okoliczności.

– Każda z tych postaci mogłaby mieć swój własny serial. Nie ma wątpliwości. To znaczy Kim Wexler, Mike Ehrmantraut, Hank Schrader... Zdecydowanie widziałbym serial z Hankiem Schraderem. Musimy tylko zobaczyć, co się wydarzy. W tej chwili myślę, że damy temu trochę odpocząć.

Better Call Saul spin off

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Niedawno Giancarlo Esposito (serialowy Gus Fring) powiedział, że chętnie powróciłby do roli i ma nadzieję na serial o swoim bohaterze. Jaki ma pomysł? Przypomnijmy jego słowa:

–- (...) Zawsze chciałem i czułem, że jest miejsce na materiał o genezie Gusa. Mam wrażenie, że byłoby interesujące dowiedzieć się, skąd on się wziął. Mam wrażenie, że on pochodził z bardzo zamożnej rodziny, miał możliwość kierowania nie tylko rodziną, ale i rządem w innym kraju. Miał taki umysł, taką charyzmę, taką rangę i zamienił to, bo chciał być niezależny. Jest w tym dla mnie coś fascynującego.

Na tę chwilę trudno określić, czy kolejny serial z uniwersum powstanie. Twórcy podkreślają, że muszą trochę odpocząć od tematu, a Vince Gilligan pracuje nad nowym projektem, który ma być utrzymany w zupełnie innym klimacie.

Tymczasem przed nami finałowe odcinki "Better Call Saul". Ku radości fanów, w serialu pojawią się Walt (Bryan Cranston) i Jesse (Aaron Paul), a Bob Odenkirk zasugerował, że odegrają znaczną rolę. Druga część 6. sezonu "Better Call Saul" będzie miała premierę 12 lipca.

Better Call Saul – sezon 6B od 12 lipca na Netfliksie

REKLAMA