Spin-off "Stranger Things" zaskoczy wszystkich – nawet Netfliksa! Bracia Dufferowie uchylają rąbka tajemnicy

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Finał 4. sezonu "Stranger Things" jest tuż za rogiem – tymczasem jego twórcy, bracia Dufferowie coraz częściej wspominają o spin-offie. Czy prace ruszą już niedługo?

Plotki o spin-offie "Stranger Things" pojawiły się już w zeszłym roku. Bracia Dufferowie przyznali, że faktycznie mają już pomysł i chociaż Netflix nic oficjalnie nie potwierdził, to twórcy coraz śmielej opowiadają o planach.

Stranger Things – prace nad spin-offem ruszą już wkrótce?

Bracia Dufferowie rozmawiali z Variety, gdzie zdradzili co nieco na temat swoich planów. Zgodnie z ich słowami, chcą przysiąść nad spin-offem już w najbliższym czasie, po zakończeniu wszelkich prac związanych z 4. sezonem serialu. A dopieszczanie finałowych odcinków tej serii podobno ma trwać do ostatniej chwili.

– Istnieje wersja [spin-offu], która rozwija się równolegle [do 5. sezonu], ale nigdy nie nakręciliby jej równolegle. Myślę, że tak naprawdę zaczniemy się w to zagłębiać, gdy tylko skończymy [pracę nad] efektami wizualnymi, wtedy Matt i ja zaczniemy nad tym pracować – powiedział Ross Duffer.

stranger things spin off o czym

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Chociaż bracia Dufferowie mają pomysły na spin-offy, to nikomu nie zdradzili swoich planów – jednak niektórzy fani mają nadzieję, że zobaczymy serial stricte o Jedenastce. W rozmowie z Variety Matt Duffer zdradzilł, że proces twórczy i decyzje są o tyle trudne, że chcą być pewni swoich wyborów.

– Powodem, dla którego nic nie zrobiliśmy, jest to, że nie chcemy robić tego z niewłaściwych powodów – [zastanawialiśmy się] czy to jest coś, co chciałbym zrobić, niezależnie od tego, czy jest to związane ze "Stranger Things" czy nie.  I zdecydowanie tak. Nawet gdybyśmy usunęli z tego tytuł "Stranger Things", [to] jestem tym bardzo, bardzo podekscytowany. Ale to nie jest... To będzie coś innego, niż wszyscy się spodziewają, włączając w to Netfliksa.

Podobno pomysł braci odgadnął Finn Wolfhard, czyli serialowy Mike. Czym zaskoczy nas nowy serial Dufferów? Nim się dowiemy, przed nami finał 4. sezonu "Stranger Things" oraz ostatni, 5. sezon, w którym będzie więcej Drugiej Strony.

Stranger Things – sezon 4B od 1 lipca na Netfliksie

REKLAMA