Celebrimbor nie tylko stworzy Pierścienie. Jaką rolę odegra w serialu "Władca Pierścieni"? Zobaczcie zdjęcia

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" pokaże nam, jak powstały tytułowe Pierścienie i przybliży postać Celebrimbora. Wiemy więcej o jego roli w serialu. Zobaczcie też jego spotkanie z Elrondem.

Celebrimbor to elficki kowal, który stworzył tytułowe Pierścienie, a serial "Władca Pierścieni" ma przybliżyć to, kim był Celebrimbor i co się z nim wtedy działo. Na portalu Fandom pojawił się obszerny artykuł poświęcony tej postaci, wraz z nowymi zdjęciami – na jednym z nich widzimy spotkanie Celebrimbora z Elrondem.

Władca Pierścieni – kim jest Celebrimbor?

Co wiadomo o postaci? Celebrimbor posiada tytuł książęcy i wywodzi się z Ńoldorinów. Jest ostatnim potomkiem rodu Fëanora, który był największym rzemieślnikiem swojego klanu: stworzył trzy klejnoty Silmarile, o które walkę stoczyli krasnoludy oraz elfowie Beleriandu wraz z Edainami przeciwko siłom Morgotha.

Celebrimbor w przeciwieństwie do swoich krewnych, z których większość opuściła Śródziemie, pozostał i osiedlił się w Eregionie, w sąsiedztwie Khazad-dûm. Aktor Charles Edwards, odgrywający Celebrimbora, opowiedział, kim jest jego bohater i jaki ma cel.

– On jest lordem Eregionu – a bycie lordem co coś w rodzaju rodziny królewskiej – który jest bardzo blisko Khazad-dûm. On stara się zamienić Eregion w miejsce wspaniałości. I w tym celu pracuje z krasnoludami, starając się wykorzystać ich talenty i kreatywność.

Władca pierścieni pierscienie władzy Celebrimbor Elrond

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

Władca pierścieni pierscienie władzy Celebrimbor kim jest

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

Celebrimbor jest przekonany, że zarówno elfowie, jak i krasnoludy tylko działając razem mogą stworzyć rzeczy wspaniałe. To on namawia Elronda (Hugo Weaving), by odwiedził krasnoludzkie królestwo Khazad-dûm.

– W naszej historii Celebrimbor zachęca i towarzyszy Elrondowi podczas wizyty w Khazad-dûm na dworze krasnoludów. On może ma ukryty motyw ku temu, ale Celebrimbor bardzo popiera tę współpracę. Żadna z tych ras nie stworzyłaby cudów, jakie mają, jakie zrobili, bez wsparcia drugiej. Więc oczywiście, jesteśmy w czasach pokoju, współpracujemy ze sobą, a [Celebrimbor] ma do nich ogromny szacunek. Krasnoludy mają reputację fanatycznych robotników, jubilerów i rzemieślników i Celebrimbor bardzo to szanuje – tłumaczy Charles Edwards.

Jednak pomimo dążenia do współpracy obu ras, Celebrimbor wcale nie jest postacią nieskazitelną.

– On dąży do czegoś wielkiego, czego nikt inny nie rozumie. I dlatego może być zdeterminowany. On może wykorzystywać ludzi, ale tylko po to, by dostać się gdzieś, gdzie uważa, że wszystkim będzie lepiej i przyniesie mu to ogromną chwałę. Jest bardzo próżny.

Akcja "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" rozgrywać się będzie w Drugiej Erze Śródziemia, tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", zabierając widzów do czasów, kiedy tworzyły się potęgi, królestwa wzrastały w chwale i upadały, pojawiali się nietypowi bohaterowie, a największy złoczyńca, jakiego stworzył Tolkien, groził, że pogrąży cały świat w mroku.

Ostatnio Amazon podzielił się także pierwszymi zdjęciami orków, które prezentują się naprawdę imponująco. Zwiastun "Pierścieni władzy" obejrzycie tutaj.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – premiera 2 września na Amazonie

REKLAMA