Elliot Page nie prosił o wątek Viktora w "The Umbrella Academy". Twórca serialu sam o tym zadecydował

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Elliot Page wcale nie prosił twórcy "The Umbrella Academy", by wprowadzono wątek tranzycji do serialu. Okazuje się, że taką decyzję podjął showrunner i scenarzysta Steve Blackman.

Elliot Page przez pierwsze dwa sezony "The Umbrella Academy" grał Vanyę. Po tym jak ogłosił tranzycję płci, do serialu został także dopisany taki sam wątek dla granej przez niego postaci. Okazuje się jednak, że aktor – pomimo że brał udział w tworzeniu wątku Viktora – nie prosił o to, by wprowadzano go do serialu. Taką decyzję podjął showrunner i scenarzysta Steve Blackman.

The Umbrella Academy – Elliot Page nie prosił o wątek Viktora

Steve Blackman w rozmowie z Entertainment Tonight ujawnił, że sam podjął decyzję o prowadzeniu wątku Viktora i naniesienie zmian na gotowy już wtedy scenariusz.

– Skończyłem już sezon, scenarzystów nie było, scenariusze były skończone i pewnego dnia dostałem telefon od Elliota mówiącego: "Przechodzę tranzycję". Byłem z jego powodu bardzo szczęśliwy. Żeby oddać mu sprawiedliwość, nigdy nie prosił, żebym wpisał to w historię. Powiedział: "Zrób co chcesz. Ufam ci. Wpisz to, nie wpisuj tego, zrób cokolwiek chcesz". Elliot jest bardzo miły.

The Umbrella Academy sezon 3 Elliot Page Steve Blackman Viktor

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Steve Blackman zdecydował się jednak wprowadzić zmiany do scenariusza, pomimo że wtedy wiedział o samej tranzycji bardzo niewiele.

– Finalnie postanowiłem to wpisać, ale szczerze, nie wiedziałem, co to znaczy być transgender, nie wiedziałem, jak opowiedzieć tę historię.

We wcześniejszym wywiadzie Steve Blackman zdradził, jak wyglądały prace nad scenariuszem. Do współpracy zaprosił zarówno Elliota Page'a, jak i Thomasa Page'a McBee – transgenderowego pisarza i boksera. Rozmowy z nimi pozwoliły mu ująć ten wątek we właściwy sposób.

– Nie chcieliśmy, by to było [główną] historią sezonu. Chcieliśmy, by był to wątek czy też część tej historii.

O wprowadzeniu Viktora i pracy nad scenariuszem w opowiedział także Elliot Page, podkreślając, że showrunner był bardzo podekscytowany dodaniem jego wątku do serialu. Na chwilę obecną Netflix jeszcze nie zamówił 4. sezonu "The Umbrella Academy", a twórca sugeruje, że być może byłby to już sezon finałowy. Ekipa skomentowała także zakończenie sezonu trzeciego i co może ono oznaczać dla bohaterów.

The Umbrella Academy jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA