Kolejne podejście do "Atomówek". Tym razem twórca oryginału pracuje nad rebootem popularnej kreskówki

"Atomówki" (Fot. Cartoon Network)

Do trzech razy sztuka? Popularna kreskówka "Atomówki" ma doczekać się kolejnego rebootu. W sieci pojawiło się pierwsze oświadczenie na ten temat, a także informacja o innym projekcie.

Wszystko wskazuje na to, że kultowe kreskówki mają się dobrze i na pewno nie odejdą w zapomnienie. Studio Hanna-Barbera jest w trakcie prac nad dwoma animacjami, w tym rebootem "Atomówek".

Atomówki – będzie reboot od twórcy oryginału

Jak informuje Deadline, jedną z nich są "Atomówki", a za projekt odpowiedzialny jest Craig McCracken, który stworzył oryginalny serial.

– Powrót Craiga do Hanna-Barbery był okazją, której nie mogliśmy przepuścić. Wraz ze swoim niezrównanym poczuciem zabawy i wyobraźnią przynosi dwa ze swoich największych dzieł w [postaci] "Atomówek" i "Domu dla Zmyślonych Przyjaciół pani Foster" – i jesteśmy bardzo podekscytowani, że te postacie będą częścią nowego dziedzictwa nabierającego kształtu w studiu – powiedział  Sam Register, prezes Cartoon Network Studios, Warner Bros. Animation i Hanna-Barbera Studios Europe.

Oryginalne "Atomówki" były emitowane w latach 1998-2005, a następnie w latach 2016-2019 Cartoon Network wypuszczało animowany reboot serialu tworzony przez Nicka Jenningsa oraz Boba Boyle’a. Obecnie The CW pracuje nad aktorską wersją kreskówki – chociaż o produkcji zaginął słuch, to jednak wciąż jest w grze.

atomówki reboot

"Atomówki" (Fot. Cartoon Network)

Przypomnijmy, że pilot musiał zostać nakręcony od nowa, ponieważ okazał się "zbyt kampowy". Zanim stacja o tym zdecydowała, nie brakowało wycieków zdjęć z planu i fragmentów scenariusza, zapowiadających m.in. seks, nagie zdjęcia i szantaż. Na ten moment nie wiadomo, kiedy planowana jest premiera i czy projekt w ogóle dojdzie do skutku.

Drugą z kreskówce studia Hanna-Barbera , która doczeka się nowej wersji, jest "Dom dla Zmyślonych Przyjaciół pani Foster" (z ang. "Foster's Home for Imaginary Friends"). Serial był emitowany w latach 2004-2009 i zdobył siedem nagród Emmy. Serial opowiadał o świecie, w którym zmyśleni przyjaciele dzieci trafiają pod opiekę tytułowej pani Foster, gdy te dorastają. Reboot opisywany jest jako "oryginalny serial animowany dla przedszkolaków, witający nową obsadę wymyślonych przyjaciół w wieku przedszkolnym".

REKLAMA