Ellen Pompeo ma uwagi dotyczące "Chirurgów". Aktorka uważa, że serial jest zbyt kaznodziejski i mało subtelny

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Drogi "Chirurgów" i Ellen Pompeo rozchodzą się coraz bardziej? Aktorka od dawna mówi, że nie chce już grać Meredith, a teraz głośno powiedziała, co chciałaby zmienić w serialu.

Już w październiku w USA rozpocznie się emisja 19. sezonu "Chirurgów", tymczasem fani Meredith mogą mieć powody do niepokoju. Ostatnio ogłoszono, że Ellen Pompeo pojawi się w ograniczonej liczbie odcinków, a teraz aktorka publicznie wygłosiła parę uwag dotyczących serialu.

Chirurdzy – co Ellen Pompeo by zmieniła w serialu?

Ellen Pompeo prowadzi podcast "Tell Me with Ellen Pompeo". W najnowszym odcinku swojego programu (via Deadline) powiedziała, że chciałaby, żeby "Chirurdzy" w inny sposób poruszali ważne problemy społeczne, bo obecny ton serialu jest zbyt kaznodziejski.

– Myślę, że gdybym miała jakieś pragnienie, to szczerze, byłoby to mniej swego rodzaju kaznodziejstwa na odcinek. To jest tak: robimy odcinek o, powiedzmy... Przestępstwa z nienawiści przeciwko Azjatom to jeden z [tematów] odcinków, jakie zrobiliśmy w ostatnim sezonie, i był on naprawdę poruszający. Myślę, że chciałabym zobaczyć, jak dzieje się to wszystko bardziej subtelnie i na przestrzeni czasu. Wiesz, konsekwentnie, a mniej w sposób, gdzie walą cię tym po głowie przez godzinę, a potem nigdy więcej o tym nie mówimy.

chirurdzy ellen pompeo

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Pompeo ma nadzieję, że kwestie społeczne będą przewijały się w serialu przez cały czas, zamiast być zrzucane co jakiś czas jak bomby na widzów.

– Chciałbym, żebyśmy mogli poruszyć te kwestie społeczne, które są ważne i żeby były one wątkami przez cały czas.

Władze stacji ABC nie ukrywają, że marzy im się także 20. sezon "Chirurgów", tymczasem Pompeo namawia twórców i stację do zakończenia serialu. Inni aktorzy z obsady z kolei nie wyobrażają sobie końca produkcji.

A co czeka nas w 19. sezonie? Ostatnio Caterina Scorsone pochwaliła scenariusz premiery i nowych aktorów. Na ten moment nie wiadomo, kiedy będzie polska premiera 19. serii, ale dotychczasowe sezony są dostępne na platformie Disney+.

Chirurdzy sezon 19 – premiera 6 października w USA

REKLAMA