Co dalej u Mel, Jacka, Preachera i innych? Showrunner opowiada, co czeka widzów w 5. sezonie "Virgin River"

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Zaskakujące informacje, poważne deklaracje oraz szokujące nowiny – jak bohaterowie "Virgin River" poradzą sobie z konsekwencjami cliffhangerów w 5. sezonie? Spoilery z finału!

"Virgin River" po raz kolejny udowodniło, że mała społeczność nie oznacza małych kłopotów. W 4. sezonie Jack (Martin Henderson)  przejawiał początki alkoholizmu i stresował tym, czy to on jest ojcem dziecka Mel (Alexandra Breckenridge), Charmine w dramatycznej sytuacji wyznała, że bliźnięta nie są Jacka, a wnuk Doktorka, Denny (Kai Bradbury) okazał się ciężko chory. Co czeka bohaterów w 5. sezonie?

Nowy showrunner serialu Patrick Sean Smith, który właśnie przejął stery po Sue Tenney, zdradził co nieco na temat dalszych losów głównych postaci w rozmowie z z TVLine.

Virgin River sezon 5 – będzie ślub i chrzciny u Mel?

W finałowym odcinku Jack ponownie oświadczył się Mel, która tym razem przyjęła pierścionek. Czy to oznacza, że w 5. sezonie usłyszymy weselne dzwony?

– Mel i Jack są tak epicką parą, że naprawdę chce się to smakować tak długo, jak to możliwe. Nie chcemy, aby sprawy kiedykolwiek stanęły w martwym punkcie, ale chcemy również cieszyć się [ich zaręczynami], póki możemy. Więc poruszamy się w tym tempie ze wszystkimi rzeczami, które oni mają przed sobą, czekając na [ślub] gdzieś później.

Virgin River sezon 5 co się wydarzy kto jest ojcem dziecka mel

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Fani mogą odetchnąć z ulgą – okazało się, że to Jack jest ojcem dziecka Mel, o co walczyła sama Alexandra Breckenridge, w momencie kiedy scenarzyści chcieli znacznie bardziej namieszać. Czy ich córeczka przyjdzie na świat już w kolejnych odcinkach?

– Jedną z rzeczy, które zauważyłem, było to, jak powoli wszystko się posuwa w serialu. Chcemy, aby to ciągle płynęło i trudno jest znaleźć przeskoki czasowe w ramach tego, ale staram się rozszerzyć linię czasową w tak naturalny sposób, jak to możliwe, bez poczucia, że odchodzimy [od tego, jaki to serial].

Smith raz jeszcze potwierdził, że pomiędzy 4. a 5. sezonem nie będzie żadnego przeskoku czasowego, zaś Alexandra Breckenridge niedawno mówiła, że Mel w tym momencie jest w Virgin River od jakichś czterech miesięcy.

Virgin River sezon 5 – Preacher znajdzie szczęście?

W 4. sezonie Preacher (Colin Lawrence) pomału układał sobie życie po zniknięciu Paige (Lexa Doig) i Christophera. Zaczął spotykać się z Julią (Lucia Walters), wtedy jednak Paige i jej syn ponownie wrócili do jego życia. Czy w 5. sezonie "Virgin River" Preacher odnajdzie spokój i szczęście?

– Uwielbiam jego postać, ponieważ jest czymś wyjątkowym w telewizji. Nie ma wielu mężczyzn z takim poczuciem honoru, celu i prawdy. To zdecydowanie ma odzwierciedlenie w jego związkach. Jak Paige i Christopher odnajdą się w jego życiu, okaże się w 5. sezonie. Ma też Julię, która na niego czeka. Ma wiele kobiet, które czekają na niego, aby zobaczyć, w którą stronę pójdzie.

Showrunner dodał, że wątek Preachera to nie tylko trójkąt miłosny – dowiemy się także więcej o przeszłości bohatera, jego codziennym życiu i relacjach z innymi mieszkańcami.

virgin river sezon 5 spoilery co się wydarzy

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Virgin River sezon 5 – co u Ricky'ego, Denny'ego i Lizzie?

W 4. sezonie "Virgin River" zobaczyliśmy, jak Ricky (Grayson Gurnsey) zaciąga się do marines, zaś Lizzie (Sarah Dudgle) zbliża się do Denny'ego. Przy tym wychodzi na jaw tajemnica wnuka Doktorka – jest śmiertelnie chory. Czy czeka nas smutne zakończenie tego wątku?

– Jeśli znacie [mój serial ABC Family "Pojedynek na życie"], to wiecie, jak podejdę do tego związku. Nie chcę skupiać się na mroku i smutku. Ludzie ze społeczności chorych na Huntingtona chcieliby zobaczyć to samo. To był jeden z elementów, które były dla mnie trudne, ale łączy się z tym, co zrobiłem w "Pojedynku na życie". Weź historię, która ma potencjał, by iść w mroczne miejsce, i znajdź sposób, by to obejść.

Showrunner obiecał także, że Ricky na pewno wróci prędzej czy później – zdaje sobie sprawę, że to ulubieniec widzów, dlatego możemy być spokojni o jego udział w serialu.

virgin river co się wydarzy

"Virgin River" (Fot. Netflix)

Virgin River sezon 5 – co dalej z dziećmi Charmaine?

Ostatnio Martin Henderson powiedział, że szokujące wieści Charmaine o tym, iż to nie on jest ojcem jej dzieci, odbiją się na psychice Jacka. A co na to showrunner?

– Kiedy dotarłem do tego zakończenia, z trudem łapałem oddech. Dokąd idziemy? Co robimy? Co to oznacza? Przyjrzymy się zaangażowaniu Jacka w to, co znaczyły dla niego bliźniaki, a także temu, jak Charmaine rzucała mu wyzwania przez tak długi czas w tym związku.

Widzowie czekają także na odpowiedź na pytanie, kto jest prawdziwym ojcem bliźniąt. Tymczasem widzowie od dłuższego czasu mają swojego kandydata.

virgin river sezon 5 charmaine bliźniaki kto jest ojcem

"Virgin River" (Fot. Netflix)

A co jeszcze czeka nas w 5. sezonie? Showrunner zapowiedział, że nowy doktor, Cameron (Mark Ghanimé) zostanie z nami i jeszcze namiesza – nie zdradził jednak nic więcej na jego temat. Ekipa serialu kręci już nowe odcinki. Zakończenie prac na planie zdjęciowym 5. sezonu "Virgin River" planowane jest na 30 listopada.

Virgin River jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA