Ten aktor z "Rodu smoka" odrzucił rolę w "Grze o tron" bez czytania scenariusza. Jego powody mogą zaskoczyć

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Jednym z głównych bohaterów "Rodu smoka" jest król Viserys. Wcielający się w bohatera Paddy Considine zdradził, dlaczego kiedyś odrzucił rolę w "Grze o tron" – powód jest zaskakujący!

"Ród smoka" to długo wyczekiwany prequel "Gry o tron", który może pochwalić się iście gwiazdorską obsadą. Jedną z czołowych postaci będzie król Viserys. Grający go Paddy Considine, którego znamy m.in. z serialu HBO "Outsider", powiedział, dlaczego kilka lat wcześniej odrzucił propozycję zagrania w "Grze o tron".

Gra o tron – czemu Paddy Considine odrzucił rolę?

Aktor przyznał w rozmowie z brytyjską gazetą "The Times", że odrzucił rolę, nawet nie czytając przysłanego mu scenariusza. Powód? No cóż, dekadę temu Considine nie chciał grać w jakimś serialu o smokach.

– Powiedziano mi, że to jest o smokach. Odpowiedziałem: nie, dzięki. Nawet tego nie przeczytałem.

Na szczęście w trakcie pandemii Paddy Considine obejrzał całą "Grę o tron" i zmienił zdanie na temat smoków. I dobrze, bo w "Rodzie smoka" będzie ich całe mnóstwo. Showrunner produkcji Miguel Sapochnik zapowiedział, że w 1. serialu pojawi się dziewięć smoków, a w całej produkcji zobaczymy ich aż 17.

ród smoka viserys paddy considine gra o tron

"Ród smoka" (Fot. HBO)

A co wiadomo na temat roli Considine'a w "Rodzie smoka"? Wcieli się on w rolę króla Viserysa, który przeszedł do legend jako najpotężniejszy władca w historii Siedmiu Królestw, mający pod swoją komendą ponad 15 smoków. To pod jego panowaniem doszło do krwawej wojny domowej Targeryenów zwanej Tańcem Smoków.

Co jeszcze czeka nas w serialu? Twórcy zapowiadają, że naprawdę poczujemy się jak w Westeros, ale zmieni się podejście do kobiet. Zgodnie ze słowami showrunnerów, produkcja pójdzie na wojnę z seksizmem. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o bohaterach "Rodu smoka", tutaj znajdziecie ściągawkę od samego George'a R.R. Martina, który jest współtwórcą serialu, wraz z Sapochnikiem i Ryanem J. Condalem ("Colony"). 1. sezon serialu HBO ma składać się z 10 odcinków.

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA