Neil Gaiman chce, by ta postać z komiksu pojawiła się w 2. sezonie "Sandmana". O kim mowa i skąd ten wybór?

"Sandman" (Fot. Netflix)

"Sandman" wciąż nie ma zamówienia na 2. sezon, ale Neil Gaiman wprost mówi, co chciałby zobaczyć w kontynuacji. Autorowi marzy się pojawienie pewnej postaci. O kim mowa?

Neil Gaiman nie ukrywa, że ma ogromne plany dotyczące "Sandmana". Ekipa rozpoczęła prace nad scenariuszem 2. sezonu, a w sieci krążą wypowiedzi twórców i aktorów o tym, jakie mają plany na kolejne odcinki. Głos w sprawie ponownie zabrał Gaiman, który ma nadzieję na pojawienie się w serialu pewnej postaci z komiksów.

Sandman – Maligna i więcej Śmierci w 2. sezonie?

Neil Gaiman, który bierze czynny udział w tworzeniu serialu, powiedział w rozmowie z serwisem Comic Book, że chciałby zobaczyć na ekranie postać w oryginale zwaną Delirium, a w polskiej wersji najpierw Marzeniem, a później Maligną.

– Maligna to zawsze Maligna. Uwielbiałem Malignę, bo "sama" pisała swoje dialogi, a większość postaci nie. Przy większości postaci musisz zacząć pisać i zmieniać wszystko w głowie, i starannie to wklepywać. A wszystko, co kiedykolwiek musiałem zrobić dla Maligny, to wymyślić naprawdę dobrą prostą linię, a potem wpisuję to, co powiedziała, i okej, to było świetne.

sandman sezon 2 delirium neil gaiman

"Sandman" (Fot. Netflix)

Gaiman nie ukrywa, że to łatwość tworzenia postaci i jej prowadzenia przez fabułę sprawiła, że należy do jego ulubieńców – i dlatego chce ją zobaczyć na ekranie.

– Jest część mojego mózgu, która zawsze dostarcza kwestie Maligny. Więc ona jest dla mnie po prostu moją ulubioną [postacią] i absolutną rozkoszą. Co powiedziawszy, jest też Kirby Howell-Baptiste, która wypełnia ekran jako Śmierć. Ona tam absolutnie jest, tak kochana, tak miła i tak dobra, jak zawsze chciałem, żeby była moja Śmierć. Więc z chęcią zobaczyłbym także więcej jej na ekranie.

Maligna jest również jedną z ulubionych postaci fanów komiksów, którzy wypytywali Gaimana o castingi – pisarz wówczas podkreślił, że nie wybrano aktorki, bo bohaterka pojawia się dopiero w "Porze mgieł".

W tej chwili warto przypomnieć, że niedawno Allan Heinberg, jeden z showrunnerów, zapowiedział, że 2. sezon będzie oparty właśnie o ten tom z serii. Plany może i są, ale Netflix wciąż nie dał zielonego światła kontynuacji. Dlaczego nadal czekamy na zamówienie? Tutaj znajdziecie wyjaśnienie Neila Gaimana.

Sandman jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA