Kto zagra syna Morfeusza w "Sandmanie"? Producent serialu zdradza, że on i Neil Gaiman już to wiedzą

"Sandman" (Fot. Netflix)

Chociaż 2. sezon "Sandmana" nie został zamówiony, to plany ekipy są ambitne. Twórcy produkcji Netfliksa zdradzili, że mają już wytypowanego aktora zagrania bardzo ważnej postaci.

"Sandman" to bez wątpienia jedna z najgłośniejszych premier tego roku. 2. sezon serialu nie został jeszcze oficjalnie zamówiony, ale ekipa i tak już rozpoczęła prace nad scenariuszem. Tymczasem producent wykonawczy zdradził, że wiadomo, kogo twórcy chcieliby obsadzić w roli syna Morfeusza.

Sandman – twórcy wiedzą, kto zagra Orfeusza

W bonusowym odcinku "Sandmana", który składał się z dwóch części – w tym aktorskiej zatytułowanej "Kalliope" – dowiedzieliśmy się, że Kalliope (Melissanthi Mahut) i Morfeusz (Tom Sturridge) byli nie tylko kochankami, ale kiedyś zawarli małżeństwo i mają syna o imieniu Orfeusz.

Producent wykonawczy serialu Allan Heinberg wyjawił w rozmowie z Variety, że on i autor komiksu Neil Gaiman od dawna wiedzą, kogo chcą obsadzić w tej roli.

–Nie wiem, czy wolno mi to powiedzieć, ale rozmawialiśmy o kimś, do kogo czujemy się bardzo mocno przywiązani. Odbyliśmy takie rozmowy i jeśli dostaniemy 2.sezon, to bardzo chcielibyśmy móc obsadzić tę osobę. Tworzymy koncept całego sezonu z myślą o tej osobie.

sandman orfeusz kto zagra

"Sandman" (Fot. Netflix)

Oczywiście nie zdradzono, o kim mowa, ale niewątpliwie pomysłów na rozwinięcie wątku syna Morfeusza nie zabraknie. Neil Gaiman wzorował się na greckim micie – w tej opowieści Orfeusz zakochał się w pięknej Eurydyce i próbował przywrócić ukochaną do życia.

Tymczasem reżyserka bonusowego odcinka, Louise Hopper, zasugerowała, że wątek Morfeusza i Kalliope będzie mieć znaczenie w potencjalnej kontynuacji.

– W końcu ona jest teraz przemieniona w grecką boginię, którą powinna być. Jest słodycz w tym, że oni są razem, a ona po prostu opiera głowę o niego... Miejmy nadzieję, że od tego momentu, informacje mogą się rozwijać.

2. sezon "Sandmana" niestety w tym momencie jest wciąż niepewny, bo oglądalnością serial ustępuje największym hitom Netfliksa. Jeśli jednak powstanie, to wiadomo, że będzie oparty na komiksowym tomie "Pora mgieł". Fanom serialu pozostaje dalej oczekiwać na oficjalne informacje od Netfliksa.

Sandman jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA