Dlaczego Disa nie ma brody? Grająca krasnoludkę Sophia Nomvete przyznaje, że miała wyglądać inaczej

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Dlaczego krasnoludka Disa nie ma brody we "Władcy Pierścieni: Pierścieniach władzy"? Grająca ją Sophia Nomvete wyjaśnia, skąd taka decyzja i jakie były początkowe plany na postać.

Jednym z zaskoczeń dla fanów Tolkiena był brak brody u krasnoludek w serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy". Grająca księżniczkę Disę Sophia Nomvete wyjawiła, że pomysły na zarost były, ale z większości z nich zrezygnowano.

Pierścienie władzy – dlaczego Disa nie ma brody?

W rozmowie z Total Film (via Games Radar) Sophia Nomvete opowiedziała o kulisach pracy nad wizualną stroną jej bohaterki.

– Rozmowa oparta była na wspaniałej współpracy. Zespół produkcyjny zawsze to przedyskutowywał i my także o tym rozmawialiśmy. Tworzyliśmy tę postać od podstaw. Omawiano wszelkie długości brody i wspaniałomyślnie oni zdecydowali się wybrać wersję z tą miłą, piękną interpretacji owłosienia na twarzy dla Disy. A potem cały jej wygląd – był pierwszy szkic jej kostiumu, który był zdecydowanie bardziej krępy, trochę bardziej kamienisty, cięższy.

Władca Pierścieni_ Pierścienie władzy krasnoludka Disa broda

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Aktorka dodała, że Disa została wykreowana jako postać, która podkreśla swoją seksualność i jest z tego dumna.

– I wtedy niespodziewanie kilka osób z zespołu kreatywnego wpadło na ten cudowny pomysł: "Co jeśli podkreślimy pasję Disy i jej seksualność, to, jak nie przeprasza za to, jak się czuje, jaka jest kochająca, jaką jest istotą i jej ciało, i jej siłę ?". I z powodu tego wszystkiego, czym jestem, wszystkiego, co świat robi i czego nie robi wystarczająco w filmach, byłam szczęśliwa, dumna i podekscytowana, że będę celebrowana.

Dyskusje wokół "Pierścieni władzy" wciąż trwają. W ostatnich dniach Neil Gaiman odniósł się do krytyki czarnoskórych hobbitów i wytknął fanom brak znajomości Tolkiena, a także starł się z Elonem Muskiem. Niektórzy mają problem ze scenami akcji Galadrieli, a Morfydd Clark stanęła się w obronie zamysłu twórców oraz opowiedziała, jak przygotowywała się do roli.

A jak my oceniamy nowy serial Amazona? Tutaj znajdziecie naszą recenzję premiery serialu Władca Pierścieni: Pierścienie władzy. Sprawdźcie też zwiastun 3. odcinka, który zapowiada, że elf Arondir zmierzy się z orkami.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – nowe odcinki co piątek na Amazon Prime Video

REKLAMA