Co czeka Emily w 5. sezonie "Opowieści podręcznej"? Pojawił się duży spoiler – i zapowiedź ogromnych emocji

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

W 5. sezonie "Opowieści podręcznej" nie zobaczymy jednej z ulubienic fanów – Emily. Pojawiły się przecieki na temat tego, co ją czeka i jak ją pożegnamy. Uwaga, dalej będzie duży spoiler!

5. sezon serialu "Opowieść podręcznej" wraca 14 września w USA, a dzień później dwuodcinkowa premiera będzie dostępna w Polsce na HBO Max. Z obsady odeszła Alexis Bledel, ale serial nie potraktuje bohaterki po macoszemu.

Opowieść podręcznej sezon 5 – co stanie się z Emily?

Jeden z redaktorów serwisu Cinema Blend – Corey Chichizola – miał okazję zobaczyć premierę serialu i podzielił się swoim komentarzem na temat tego, jak poradzono sobie z odejściem Bledel z serialu. A przy okazji zdradził spoiler dotyczący Emily.

Jak czytamy w artykule, po zabójstwie komendanta Waterforda w finale 4. sezonu "Opowieści podręcznej" June (Elisabeth Moss) czekają ciężkie zmagania i rozterki. Zaś Emily opuści Toronto, by wrócić do Gileadu, i bynajmniej nie dlatego, że się stęskniła. Jak pisze redaktor Cinema Blend, bohaterka zrobi to, kierowana żądzą zemsty i chęcią dotarcia do większej liczby takich osób jak Ciotka Lydia. Nie zobaczymy jej już na ekranie, ale bohaterki serialu o niej nie zapomną.

Sposób, w jaki ta wiadomość jest przekazana, to jedna krótka kwestia pomiędzy June a innymi ocalałymi z Gilead. Na początku naprawdę mnie to zmiażdżyło, ponieważ myślałem, że serial bezceremonialnie skreśla jedną z najpopularniejszych postaci, nie dając jej odpowiedniego pożegnania. Ale na szczęście dla mnie (i innych fanów), pożegnanie Alexis Bledel z surowym, apokaliptycznym serialem było czymś więcej – czytamy w Cinema Blend.

opowieść podręcznej alexis bledel

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

Redaktor Cinema Blend zapowiada ogromne emocje w momencie, kiedy na ekranie pojawi się Clea DuVall w roli żony Emily – Sylvie. Jej powrót, po całkowitej nieobecności w 4. sezonie "Opowieści podręcznej", oraz jej reakcja ne odejście Emily ma złamać widzom serca i zarazem dać poczucie zamknięcia wątku.

Alexis Bledel poinformowała o swoim odejściu z "Opowieści podręcznej" w maju tego roku. W krótkim oświadczeniu podziękowała twórcy i ekipie, ale nie zdradziła powodów swojej decyzji.

– Po długim namyśle poczułam, że w tym momencie muszę odejść z "Opowieści podręcznej". Jestem na zawsze wdzięczna Bruce'owi Millerowi za napisanie tak prawdziwych i donośnych scen dla Emily, a także Hulu, MGM, obsadzie i ekipie za ich wsparcie – napisała.

Podczas Toronto International Film Festival ogłoszono, że powstanie 6. sezon serialu, który będzie finałowym. Bruce Miller powiedział, że na ten moment pracuje także nad podstawami spin-offu serialu – "Testamentami". Premiera nowych odcinków już w tym tygodniu, a tymczasem zobaczcie zwiastun 5. sezonu "Opowieści podręcznej".

Opowieść podręcznej – 5. sezon od 15 września na HBO Max

REKLAMA