O co chodzi z mieczem Theo z "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy"? I dlaczego Adar go poszukuje?

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Czym dokładnie jest tajemnicza rękojeść, którą odnalazł Theo we "Władcy Pierścieni: Pierścieniach władzy"? I dlaczego jest tak ważna dla orków? Jaka potęga może się za tym kryć? Spoilery z 4. odcinka.

Theo (Tyroe Muhafidin) dość szybko rozpracował działanie tajemniczej rękojeści, która okazała przynosić mu więc problemów niż pomocy. Ale czym ona dokładnie jest i dlaczego serial "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" ją wprowadził? Ani Sauron ani Morgoth nie słynęli z posługiwania się takim mieczem.

Pierścienie władzy odcinek 4 – o co chodzi z mieczem Theo?

Dużą podpowiedzią, jeśli chodzi o znaczenie miecza Theo, jest rozmowa Waldrega (Geoff Morrell) z Theo, który opisał rękojeść niemal jako błogosławieństwo, które dostali wyznawcy Saurona – rękojeść przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, dopóki nie nadejdzie odpowiedni czas. Screen Rant wysunął teorię, że miecz ten ma dawać temu, kto go dzierży, dużą potęgę i moc.

Równocześnie, gdy orkowie odkrywają, że Theo posiada rękojeść, chłopak natychmiast staje się ich celem. Nie ma żadnych wątpliwości, że zdobicie tej relikwii i przekazanie jej Adarowi jest dla nich bardzo ważne.

Władca Pierścieni Pierścienie władzy Theo rękojeść Sauron

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Potwierdzać to miałby fakt, że rękojeści poszukuje także Adar (Joseph Mawle, znany jako Benjen z "Gry o tron"). W 4. odcinku w rozmowie z Arondirem (Ismael Cruz Cordova) powiedział, że elf wierzy w kłamstwa, a nowy porządek trzeba zbudować, gdy zniszczy się stary, zaś do tego potrzeba boskiej mocy. Której jeszcze (!) nie posiada. Być może Adar potrzebuje miecza, by wskrzesić swojego pana.

Nie bez znaczenia wydaje się bowiem fakt, że na rękojeści widnieje ten sam znak, za którym podążała Galadriela (Morfydd Clark), a który okazał się być swego rodzaju mapą wskazującą Południowe Krainy. To właśnie tam później będzie znajdował się Mordor. Oczywiście, to wszystko tylko domysły. Nie wiemy nic na pewno. "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" poza małymi, lakonicznymi informacjami nie wyjaśniły jeszcze, czym dokładnie jest rękojeść i do czego można ją wykorzystać.

Serial na tym jednak nie poprzestał i ukazał przyszłość, jaka czeka Númenor i zapowiedział także przyszłe losy Khazad-dum. Twórcy z kolei ujawnili, jak wyglądały prace nad krasnoludzkimi kopalniami.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – nowe odcinki co piątek na Amazon Prime Video

REKLAMA