Poznaliśmy tytuły i czas trwania kolejnych odcinków "Rodu smoka". Kiedy zobaczymy finał 1. sezonu?

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Pojawiła się nieoficjalna rozpiska tytułów odcinków drugiej części 1. sezonu "Rodu smoka" razem z czasem ich trwania. Uwaga na spoilery, które mogą zasugerować tytuły odcinków.

Już w 6. odcinku zobaczymy poważną zmianę w serialu "Ród smoka", jaką jest wymiana głównych aktorek Milly Alcock i Emily Carey na Emmę D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") i Olivię Cooke ("Targowisko próżności"), które przejmą teraz role Rhaenyry i Alicent. Ale spoilerów jest więcej. Jak informuje fanowska strona Winter is Coming, poznaliśmy tytuły i czas trwania kolejnych odcinków.

Ród smoka – tytuły i czas trwania odcinków 6-10

Warto jednak zaznaczyć, że te doniesienia są nieoficjalnie i HBO na chwilę obecną nie potwierdziło, czy są one zgodne z rzeczywistością. Poza 6. odcinkiem, którego tytuł został już oficjalnie podany, pozostałe mogą okazać się nieprawdziwe.

  • 6. odcinek: "The Princess and the Queen" – 68 minut, premiera 26 września
  • 7. odcinek: "Driftmark" – 58 minut, premiera 3 października
  • 8. odcinek: "The Lord of the Tides" – 67 minut, premiera 10 października
  • 9. odcinek: "The Green Council" – 60 minut, premiera 17 października
  • 10. odcinek: "The Black Queen" – 63 minut, premiera 24 października
Ród smoka tytuły odcinków 6-10 czas trwania

"Ród smoka" (Fot. HBO)

HBO zaledwie tydzień po premierze 1. odcinka potwierdziło zamówienie na 2. sezon "Rodu smoka". Możemy być więc pewni, że historia rodu Targaryenów będzie kontynuowana. Twórcy sugerowali już wcześniej, że serial może stać się antologią, w każdym sezonie opowiadającą inny wycinek bogatej historii przodków Daenerys Targaryen.

Tymczasem serial pozostawił nas z mocnym zakończeniem 5. odcinka, w którym królowa Alicent (Emily Carey) zaprezentowała swoje stanowisko za pomocą zielonej sukni. Jak powiedziała reżyserka odcinka Clare Kilner, był to niezwykle ważny moment dla bohaterki.

– Ostatecznie ona jest całkowicie sama. I właśnie wtedy musi spojrzeć głęboko w siebie i dowiedzieć się, z czego naprawdę jest zrobiona. Czasami, to czego potrzeba, to złość i zdrada, i wtedy ludzie powstają z popiołów i wiedzą kim są.

A jeśli chodzi o 6. odcinek "Rodu smoka", zobaczyliśmy już pierwszą traumatyczną scenę z Emmą D'Arcy jako Rhaenyrą, której serial zdecydowanie nie ułatwia życia. HBO pokazało także scenę z udziałem Olivii Cooke w roli dorosłej Alicent, w której widzimy, kto stał się jej bliskim doradcą.

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA