Ile jeszcze będzie przeskoków w czasie w "Rodzie smoka"? Matt Smith mówi, czego mamy się spodziewać

"Ród smoka" (Fot. HBO)

Gwiazda "Rodu smoka" Matt Smith skomentował przeskoki czasowe, jakie pojawiają się co odcinek w serialu. Jak dużo będzie ich w kolejnych odcinkach?

Matt Smith natychmiast wyrósł na ulubieńca fanów serialu "Ród smoka". Stworzył charyzmatyczną i niejednoznaczną kreację księcia Daemona, zaś chemia pomiędzy nim a Milly Alcock (serialowa Rhaenyra) sprawiła, że fani zaczęli im mocno kibicować – pomimo tego, że bohaterka jest bratanicą Daemona.

Ród smoka – Matt Smith o przeskokach w czasie

Aktor był gościem podcastu "Happy Sad Confused" prowadzonego przez Josha Horowitza, w którym zdradził, czy serial nadal będzie skakał co kilka lat do przodu. Jak już oficjalnie wiadomo, po serii mniejszych skoków, w 6. odcinku "Rodu smoka" czeka nas 10-letni przeskok w czasie. Czy będą jeszcze kolejne?

– Kiedy już wykonamy przeskok, będziemy tam. Jestem prawie pewien, że od tego momentu nie będzie już żadnych dużych przeskoków w czasie, szczególnie w kolejnym sezonie i tym po nim.

Osoby znające książkę "Ogień i krew" George'a R.R. Martina wiedzą, że jeszcze kilka przesunięć w czasie musi nastąpić, ale wychodzi na to, że nie będą one już tak znaczące – a finalnie serial będzie mógł całkowicie je porzucić. Choć oczywiście Matt Smith może też wcale nie mówić prawdy – może celowo zwodzić widzów albo nie wiedzieć w tym momencie, jakie są plany na kolejne sezony (twórcy wspominali wcześniej o możliwości zrobienia antologii).

Fani jednak nie muszą się martwić o obecność Matta Smitha w serialu. Pomimo dość znacznych zmian w obsadzie Matt Smith nadal gra Daemona. W kolejnym odcinku "Rodu smoka" czeka nas już wymiana głównych aktorek – od 6. odcinka role Alicent i Rhaenyry przejmą odpowiednio Olivia Cooke ("Targowisko próżności") i Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy").

W sieci pojawiła się już pierwsza scena z Emmą D'Arcy jako Rhaenyrą, której serial nie oszczędzi traumy. HBO pokazało także scenę z udziałem Olivii Cooke w roli dorosłej Alicent, w której widzimy, kto stał się jej bliskim doradcą. Pojawiły się także zdjęcia z 6. odcinka pokazujące, jak prezentuje się pozostała nowa obsada serialu.

Ród smoka – nowe odcinki w poniedziałki na HBO

REKLAMA