10 najczęściej czytanych tekstów w 2014 roku

Skoro podsumowujemy już wszystko, zajrzeliśmy też do naszych statystyk. Jak zwykle okazały się świetne - a przy okazji sprawdziliśmy, co Was najbardziej interesowało w tym roku.

W tym roku znów były Was miliony. Od 1 stycznia do 29 grudnia 2014 odwiedziliście naszą stronę 3 000 013 razy. Unikalnych użytkowników było w tym roku na Serialowej 1 054 804, zaś odsłon - 8 434 796. Wszystkie te liczby czarno na białym (z dodatkiem niebieskiego) macie poniżej, dla nas są one po prostu niesamowite. Dziękujemy Wam!

staty-2014456

Sprawdziliśmy też, które teksty najlepiej się czytały w tym roku. To ranking stworzony od początku do końca przez Was. Jeśli któreś artykuły przegapiliście, możecie przeczytać je teraz.

10. 12 seriali, które skończyły się później niż powinny

Ranking, w którym zabrakło "Lost". Niestety, im głośniej krzyczałam, że chcę, tym głośniej Nikodem mi powtarzał, że nigdy w życiu i po jego trupie. Ponieważ trup byłby jednak lekką przesadą, to w końcu tylko ranking, pozostaliśmy przy "Dexterze", "Desperatkach", "Jak poznałem waszą matkę" i innych bezpiecznych opcjach.

9. 12 letnich nowości, na które czekam najbardziej

Ten ranking mi przypomina, jak strasznym zawodem okazały się seriale o piratach. Zwłaszcza "Crossbones", które tutaj znajduje się na pierwszym miejscu. No ale kto mógł przewidzieć, że serial, który napisał Neil Cross, ten od "Luthera", i w którym główną rolę gra John Malkovich, okaże się aż taką klapą? Bardzo wysoko wśród moich najbardziej oczekiwanych seriali lata był też "Tyrant", który okazał się równie wielkim rozczarowaniem. A i "Halt and Catch Fire" mogło być lepsze...

8. 15 najbardziej pokręconych serialowych scen seksu

Czyli ranking, który dziś wspominalibyśmy lepiej, gdybyśmy nie zapomnieli wtedy na śmierć o Threechum, znaczy tym, co zrobił w 2. sezonie Frank Underwood. Ale i tak polecamy - dużo chorych rzeczy w jednym miejscu!

7. "How I Met Your Mother" (9x23-24): Historia prawie szczęśliwa

Finał "Jak poznałem waszą matkę" podzielił publiczność. Większość go znienawidziła, my z Nikodemem, tak się składa, go pokochaliśmy. Dlaczego? O tym pisał Nikodem: "Na Serialowej kochamy go za to, że był do bólu prawdziwy, obyło się bez tandety, za to twórcy zaoferowali nam cały wachlarz emocji – od śmiechu po łzy wzruszenia. Niektórzy mogą się czepiać, że nie było jak w bajce, że wymarzyli to sobie inaczej, ale czy nie najważniejsze jest to, że w tym całym nieszczęściu oni wszyscy jakoś odnaleźli swoje szczęście?".

how_i_met_your_mother-3

6. 25 najlepszych seriali 2013 wg naszych czytelników

Głosowanie na Wasz Serial Roku 2014 rozpocznie się już dzisiaj, a tymczasem możecie sobie przypomnieć, co uwielbialiście równo rok temu. Na pierwszym i drugim miejscu zaskoczeń nie ma, ale "Masters of Sex" - Wasz zeszłoroczny serial nr 3 - raczej już sukcesu nie powtórzy.

5. Najlepsze seriale 2014 roku według krytyków

Czyli ranking, którego nie wygrał "Detektyw". Amerykańscy krytycy zdecydowanie bardziej woleli "Fargo", a na miejscu drugim znalazła się "Żona idealna".

4. Kimmel mówi Amerykanom, że Roosevelt umarł

Już o tym zapomnieliśmy, prawda? W końcu trochę Kimmela na Serialowej było w tym roku. Ale ten rzeczywiście jest rewelacyjny - mnóstwo przechodniów w Los Angeles uwierzyło, że właśnie umarł prezydent Roosevelt. Tak, ten, który nie żyje od 1945 roku...

3. 12 jesiennych nowości, na które czekam najbardziej

Czytanie po pewnym upływie czasu takich zestawień, złożonych wyłącznie z pragnień i oczekiwań, zwykle bardziej mnie zawstydza niż bawi. Bo jak ja mogłam umieścić "Red Band Society" wyżej niż "Transparent"? I jeszcze ten nieszczęsny "Gotham", o rety... Pozostaje tylko się cieszyć, że "The Affair" spełniło moje oczekiwania w stopniu większym niż wystarczający.

2. Świetny fanart! Polak zrobił pikselową "Grę o tron"

Grafiki z postaciami z "Gry o tron", tworzone przez Czarka Łuczyńskiego, cieszyły się niesamowitą popularnością na Wykopie i Facebooku. I dobrze, bo przecież Polacy też potrafią!

got02

1. 10 seriali, które musicie nadrobić tego lata

Tego lata - czyli w wakacje 2014. Nie wiem, czy to zasługa moja, czy niesamowitego zdjęcia Julianny Margulies, w każdym razie odnoszę wrażenie, że od tego tekstu zaczął się na Serialowej prawdziwy szał na "Żonę idealną". Przed wakacjami serial wciąż zaliczał się do raczej niszowych, po wakacjach zaczął nagle wygrywać kolejne Wasze hity tygodnia i budzić niesamowite emocje. Lubię myśleć, że miałam z tym coś wspólnego. A co do samej listy - po 2. sezonie "The Bridge" chciałabym usunąć ten serial i z tej listy, i z mojej pamięci. Całą resztę mniej lub bardziej wciąż polecam.

REKLAMA