Dramaty: 30 najlepszych odcinków 2014 roku

"Banshee" (2x10 - "Bullets and Tears")

"Banshee" (Fot. Cinemax)

"Banshee" (Fot. Cinemax)


Nikodem Pankowiak: "Bullets and Tears" niemal w całości skupił się na Hoodzie i Carrie, którzy postanowili raz na zawsze zakończyć sprawę z Królikiem. W powietrzu latało dużo kul, na podłodze leżało dużo ciał, a wszystko to odbywało się w kościele. No i jeszcze ten pięknie rzucony przez Hioba cytat z "Casablanki"… W ciągu tego odcinka działo się naprawdę bardzo dużo, to w końcu było oficjalne pożegnanie Królika, więc trzeba było zrobić to z odpowiednim przytupem. Scena na ławce, choć pozbawiona już fajerwerków i setek wystrzałów, była świetnym zakończeniem jego wątku.

Do Banshee wróciliśmy dopiero pod sam koniec odcinka, ale i tam działo się sporo. Zamordowany został Emmett i jego ciężarna żona, możemy się więc spodziewać, że w 3. sezonie miejscowi stróże prawa spróbują pomścić ich śmierć. Z kolei zabicie Alexa przez Rebeccę i scena po napisach sugerują, że już niebawem Lucasa i całe miasteczko czekają jeszcze większe kłopoty.

Marta Wawrzyn: Bardzo lubię odcinek "Banshee" z jednorożcem, ten, którego wielu fanów serialu nie znosi. Ale rzeczywiście finału nie pobije nic, bo porządne strzelaniny w kościele to coś, co kocham jeszcze bardziej niż synchroniczne czołganie się w zbożu. Poza tym właśnie - w jakim innym serialu dwóch gości cytuje "Casablancę", wychodząc z kościoła, po dokonaniu w nim krwawej zemsty? Jak dobrze, że "Banshee" już za chwileczkę wraca!

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,