Dramaty: 30 najlepszych odcinków 2014 roku

"Rectify" (2x07 - "Weird As You")

"Rectify" (Fot. Sundance TV)

"Rectify" (Fot. Sundance TV)


Nikodem Pankowiak: Na Serialowej mamy różne opinie na temat 2. sezonu "Rectify", ale wszyscy zgadzamy się, że ten odcinek był prawdopodobnie najlepszy ze wszystkich dziesięciu. Być może dlatego, że tak bardzo skupiał się na Danielu, który odbył podróż na Florydę i zarazem w swoją przeszłość. Twórcy kolejny raz nieco zabawili się z nami i zasiali pewne wątpliwości – a może Daniel faktycznie jest winny? Może zamordował swoją ówczesną dziewczynę? Pytań narodziło się po tym odcinku całkiem sporo, a obserwowanie rozmowy Daniela i Treya, prowadzonej w oparach alkoholu i narkotyków, było naprawdę fascynujące. Wizyta na Florydzie miała również swoje skutki w kolejnych odcinkach i pewnie będzie je miała także w kolejnym sezonie, na który czekam niecierpliwie.

Bartosz Wieremiej: Odcinek, w którym bez wahania zawrócono nas w stronę zbrodni, która wstrząsnęła Paulie w stanie Georgia. Wycieczka na Florydę Daniela (Aden Young) i Treya (Sean Bridgers) szybko stała się bardzo dziwna, a sceny w przyczepie nieżyjącego przecież George'a były po prostu niesamowite. Załapaliśmy się też na supermarketową codzienność Amanthy (Abigail Spencer) oraz na świetną rozmowę Senatora Foulkesa (Michael O'Neill) z Tedem Jr. (Clayne Crawford) dotyczącą sprawy, w której najważniejsze słowa to duszenie i profanacja kawy. Tymczasem w prawniczym pojedynku prokurator wreszcie przedstawiła propozycję ugody, co miało niebagatelne znaczenie dla reszty sezonu.

Najważniejsze w "Weird As You" było jednak to, że ledwie chwilę po tym, gdy dano nam odczuć, że świat na zewnątrz jeszcze istnieje, wszystko powróciło do stanu wyjścia. Do momentu, w którym nic nie może funkcjonować w oderwaniu od morderstwa Hanny Dean.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,