Jeszcze 13 świetnych seriali, których nie oglądacie

"Dirk Gently's Holistic Detective Agency" (Fot. BBC America)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"The Expanse"


O dobre science fiction teraz niełatwo, a kanał SyFy od paru lat nie ma najlepszej reputacji, bo wypuszcza głównie schematyczne produkcje, w których widać braki budżetowe. "The Expanse" jest wyjątkiem pod każdym względem. Serial, którego 2. sezon niedawno ruszył (poprzedni jest w całości na Netfliksie), to adaptacja serii powieści Jamesa S. A. Coreya, których akcja dzieje się w przyszłości, kiedy ludzie skolonizowali Układ Słoneczny.

Nie ma więc problemu ze scenariuszem prowadzącym donikąd - wszystko tutaj jest przemyślane i do czegoś zmierza, a na kosmicznej szachownicy, obejmującej Ziemię, Mars i Pas Asteroid, mają miejsce wydarzenia, które powinny zainteresować choćby dawnych fanów "Battlestar Galactica". Ale nie tylko dobrze przemyślana kosmiczna polityka jest zaletą "The Expanse". To serial, który ma świetnych bohaterów, prezentuje świat w barwach dalekich od czarno-białych i niewątpliwie potrafi wciągnąć. Realizacyjnie też bliżej mu choćby do "Battlestara" niż do tworów stacji SyFy z ostatnich lat.

Zamiast narzekać, że nie ma teraz dobrego science fiction, i wypatrywać cudów w stylu powrotu "Firefly", sprawdźcie "The Expanse". [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13