Które seriale warto zobaczyć w tygodniu od 9 września? Przedstawiamy najważniejsze premiery

"Niewiarygodne" (Fot. Netflix)

0

Co w serialach w przyszłym tygodniu? Wśród zapowiedzianych nowości i powrotów znajdują się m.in. "Kroniki Times Square", "Niewiarygodne", "The Ranch" i "Undone".

Ponieważ w erze ponad 500 seriali rocznie, kolejnych klonów Netfliksa i coraz to wymyślniejszych sposobów dystrybucji niełatwo zorientować się w nowościach, do naszego tradycyjnego rozkładu jazdy na cały miesiąc dorzucamy krótsze tygodniowe przeglądy. Będziemy w nich przedstawiać nowe seriale i nowe sezony, które są zaplanowane na kolejny tydzień. W tym tygodniu mamy sześć powrotów, w tym jeden po bardzo długiej przerwie, i dokładnie tyle samo serialowych nowości.

Kroniki Times Square (sezon 3) – 10 września w HBO

Ostatni rozdział historii ludzi, którzy stworzyli biznes porno w okolicach Times Square, przeniesie nas do 1985 roku, by pokazać zmierzch epoki. Podczas gdy rynek jest zdominowany przez kasety VHS, a takie osoby jak Harvey czy Eileen muszą odpowiedzieć na pytanie, czego chcą dalej, nowojorski ratusz zabiera się na serio do sprzątania The Deuce. Nieruchomości służące do przestępczych celów są przejmowane przez miasto, wszyscy boją się AIDS, a z klimatu lat 70. nie zostało nic.

W obsadzie finałowego sezonu "Kronik Times Square" powrócą James Franco w podwójnej roli braci Martino oraz Maggie Gyllenhaal jako Eileen, a oprócz nich zobaczymy większość naszych dobrych znajomych z poprzednich serii.

The I-Land (nowość) – 12 września na Netfliksie

"The I-Land" to serial limitowany Netfliksa, który porzuci grupkę dziesięciu osób na zdradliwej wyspie i każe im się orientować. O co w tym chodzi? Czemu oni muszą wykonywać koszmarne zadania? Czy to jakiś rodzaj symulacji, czy coś innego? Tego nie wiemy, ale wiemy, że obsada jest bardzo zachęcająca (w serialu grają m.in. Kate Bosworth i Natalie Martinez), a i trochę słońca we wrześniu nie zaszkodzi.

Niewiarygodne (nowość) – 13 września na Netfliksie

"Niewiarygodne" to miniserial oparty na prawdziwych wydarzeniach, w którym poznamy nastolatkę o imieniu Marie (Kaitlyn Dever, "Booksmart", "Justified"). Dziewczyna zgłasza gwałt, a potem odwołuje zeznania. Prowadzący śledztwo policjanci szybko przestają wierzyć Marie, podobnie zresztą jak jej bliscy. Tymczasem w innym stanie detektywki Grace Rasmussen (Toni Collette, "United States of Tara") i Karen Duvall (Merritt Wever, "Siostra Jackie") przyglądają się serii podobnych zdarzeń i wpadają na trop seryjnego gwałciciela.

Undone (nowość) – 13 września na Prime Video

"Undone" to nowy serial animowany Amazon Prime Video od twórców "BoJacka Horsemana". Główną bohaterką jest dziewczyna, która wychodzi cało z wypadku i zdobywa zdolności nadprzyrodzone związane z podróżowaniem w czasie. Z ich pomocą planuje zapobiec śmierci swojego ojca. W rolach głównych Bob Odenkirk ("Better Call Saul") i Rosa Salazar ("Alita: Battle Angel").

Temple (nowość) – 13 września na HBO GO

"Temple" to brytyjska wersja norweskiego formatu "Valkyrien". Serial z Markiem Strongiem i Carice van Houten opowiadać będzie o chirurgu po przejściach, który postanawia stworzyć w podziemiach Londynu niecodzienną klinikę. Podejmuje się w niej leczenia przestępców, nielegalnych imigrantów i rozmaitych outsiderów, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z publicznej opieki medycznej.

Top Boy (sezon 3) –13 września na Netfliksie

Brytyjska produkcja telewizji Channel 4, powracająca po latach na Netfliksie, to surowa opowieść o dilerach z obrzeży wschodniego Londynu. Pierwsze dwa sezony serialu "Top Boy" miały po cztery odcinki, wyemitowane w latach 2011 i 2013. Netfliksowa seria, w której powrócą Ashley Walters i Kane Robinson jako Dushane i Sully, będzie liczyć aż 10 odcinków.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Mr. Mercedes (sezon 3) – premiera w USA 10 września, zwiastun tutaj

· Mr Inbetween (sezon 2) – premiera w USA 12 września, zwiastun tutaj

· Mr. Mom (nowość) – premiera w USA 12 września na Vudu, zwiastun tutaj

· The Ranch (część 7) – premiera 13 września na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Marianne (nowość) – premiera 13 września na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Pokój 104 (sezon 3) – premiera 14 września w HBO, zwiastun poniżej