Jak zmieni się "Lucyfer" w finałowym sezonie? Co dalej ze sprawami tygodnia? Scenarzysta zdradza szczegóły

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Finał 5. sezonu "Lucyfera" pozostawił widzów z poczuciem niedosytu. Scenarzysta serialu wychodzi naprzeciw i zdradza, czego możemy oczekiwać po 6. serii. Szykują się duże zmiany?

"Lucyfer" w sezonie 5B dostarczył widzom sporo rozrywki, m.in. odcinek musicalowy. Nie zabrakło też szokujących momentów, takich jak śmierć detektywa Espinozy. Lucyfer (Tom Ellis) objął z kolei boski tron, a Chloe (Lauren German) zrezygnowała z pracy w policji. Jak wpłynie to na akcję w ostatnim, 6. sezonie?

Lucyfer sezon 6: Scenarzysta zdradza, co nas czeka

Podczas rozmowy z  LCL Reviews, jeden ze scenarzystów serialu, Chris Rafferty zdradził, czego po finałowym sezonie mogą spodziewać się fani. Czy to koniec detektywistycznej działalności Chloe?

– Mamy do czynienia z jeszcze jednym sezonem - i, ups!, Chloe nie jest już detektywem! Co w takim wypadku zrobimy ze sprawami tygodnia? Na szczęście, nie da się tak po prostu pozbyć detektywa z Chloe. Nie mieliśmy problemu ze znalezieniem napędu narracyjnego dla historii w odcinkach ostatniego sezonu. Jeśli już, to popchnęło nas to do jeszcze większej kreatywności niż kiedykolwiek. Nasze "sprawy" będą bardziej osobiste niż kiedykolwiek, co pozwoli nam naprawdę skupić się na postaciach z głównej obsady, w momencie, w którym zbliżamy się do końca – powiedział.

Lucyfer sezon 6 co się wydarzy

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

Chris Rafferty dodał, że 6. sezon "Lucyfera" da fanom odpowiedzi na pytania, o których nawet nie wiedzieli, że je mają. Potwierdził także słowa Ildy Modrovich, że finałowa seria będzie bardziej osobista niż poprzednie.

– Lucyfer zacznie rozumieć siebie bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej, Chloe zmierzy się z przeszłością, historia Dana także jeszcze się nie skończyła. Zobaczycie trochę mniej wątków policyjnych, a więcej bardziej szalonych rzeczy – rzeczy, których nie spodziewałem się w naszym serialu i którymi jako fan gatunku się ekscytuję.

To będzie inny sezon pod wieloma względami. Nie tylko dlatego, że musieliśmy kręcić zgodnie z ograniczeniami związanymi z COVID-em, ale także dlatego, że naprawdę chcieliśmy się skoncentrować na zapewnieniu każdej z postaci odpowiedniego zakończenia, na które zasłużyła. Lubię myśleć o całym sezonie jako o serii zakończeń, a nie tylko jako o ostatnich odcinkach – dodał scenarzysta.

Kiedy zobaczymy koniec historii Lucyfera? Data nie została podana, jednak według Ildy Modrovich nie będziemy długo czekać. Dodatkowo twórcy chętnie sugerują, co wydarzy się w finałowym sezonie.

Lucyfer jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA