Twórca "Squid Game" ma wstępny pomysł na 2. sezon. Poznamy przeszłość gracza numer 001?

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Pytania o kontynuację są normą, gdy chodzi o seriale bijące rekordy popularności.  Nie inaczej jest ze "Squid Game" – twórca koreańskiego hitu nic nie obiecuje, ale ma już wstępny plany.

Twórca "Squid Game" miał pomysł na serial już od kilkunastu lat. Projekt w końcu doszedł do skutku i okazał się strzałem w dziesiątkę. Serial jest tak chętnie oglądany, że Netflix został pozwany przez koreańskiego dostawcę internetu, który ma problem z powodu nadmiernego ruchu. Fani wręcz domagają się kolejnego sezonu, a twórca serialu Hwang Dong-hyuk ma już pomysły.

Squid Game sezon 2: O czym może być kontynuacja?

Koreański reżyser udzielił wywiadu dla Radio Times, podczas którego zdradził, czego możemy się spodziewać po kontynuacji – o ile powstanie. Jednym z pomysłów jest ukazanie przeszłości Oh Il-nama (Oh Young-soo), czyli gracza numer 001. Jak zostało ujawnione, był on jednym z twórców brutalnej gry oraz wieloletnim VIP-em.

– Oh Il-nam jest człowiekiem ogromnego sukcesu, tak naprawdę z niczego. Jak widać ze sformułowania "kasiarz", on jest zawoalowanym ważniakiem w branży finansowej. Wydaje się, że w sposób w jaki tęskni za szczęśliwymi chwilami ze swojej przeszłości, pokazuje, że stracił wiele rzeczy, w tym rodzinę i człowieczeństwo – kosztem sukcesu. Jeśli będzie sezon 2, możemy ujawnić trochę więcej o jego przeszłości – powiedział.

Squid Game sezon 2 czy będzie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Twórca "Squid Game" przyznaje, że nie jest pewien czy udźwignie stworzenie kolejnego sezonu. Produkcja zrobiła prawdziwą furorę wśród koreańskich seriali:

– Zdaję sobie sprawę, że oczekiwania wobec 2. sezonu są ogromne. Nie chodzi o to, że w ogóle nie myślałem o kolejnym sezonie, mam też stworzone jego ramy. Ale wciąż zadaję sobie pytanie, czy mogę uczynić go lepszym niż pierwszy. Nie chcę, by ludzie byli rozczarowani nowym sezonem.

2. sezon "Squid Game" to w tym momencie wielkie "jeśli". Hwang Dong-hyuk, który 1. sezon w całości napisał i wyreżyserował, w tym momencie rozważa różne opcje.

– Jeśli kiedykolwiek stworzę 2. sezon, postaram się przejrzeć te liczne pomysły, i oczywiście jeśli będą jakieś dobre, będę mógł wprowadzić je do historii. Ponieważ wolę pisać sam, może wszystkie te pomysły z YouTube mogą stać się moją ekipą scenarzystów. Albo może nawet mógłbym poprosić fanów w mediach społecznościowych o pomysły. W międzyczasie będę starał się więcej o tym pomyśleć, jednocześnie pracując nad filmami.

Squid Game sezon 2 czy będzie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Jedna z najpopularniejszych teorii dotyczących "Squid Game" dotyczy koloru kart. Niektórzy uważają, że gdy wybierze się czerwoną, do gry dołącza się jako "pracownik", zaś zielona oznacza, że zostanie się uczestnikiem morderczej zabawy.

– To intrygująca teoria! Jeśli kiedykolwiek zrobimy 2. sezon, mógłbym jej użyć – powiedział reżyser.

Na ten moment trudno przewidzieć, czy zobaczymy kontynuację. Wielu fanom trudno wyobrazić sobie dalszą historię bez Sae-byeok. Jung Ho-yeon w tej roli podbiła serca widzów – a był to jej aktorski debiut.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA