2. sezon "Squid Game" bliżej zamówienia, niż myślimy? Władze Netfliksa sugerują, że zależy im na kontynuacji

"Squid Game" (Fot. Netflix)

O "Squid Game" jest głośno dosłownie wszędzie. Koreański serial wywołał ogromny szum w internecie, a chociaż twórca jest sceptycznie nastawiony do 2. sezonu, Netflix liczy na kontynuację.

W przypadku seriali, które odniosły prawdziwy sukces, kontynuacja wydaje się kwestią czasu, nawet jeśli początkowo nie było jej w planach. O "Squid Game" jest głośno dosłownie wszędzie, a widzowie z nadzieją wyczekują informacji na temat 2. sezonu. Twórca produkcji Hwang Dong-hyuk niczego nie obiecuje, ale według najnowszych doniesień, kontynuacja otrzyma zielone światło.

Squid Game sezon 2 – Netflix chce kontynuacji 

Bela Bajaria, jedna z ekipy dyrektorów generalnych Netfliksa udzieliła wywiadu dla Vulture, w którym wypowiedziała się na temat koreańskiego serialu. Jak przyznała, ona i Kim Min-young – która zajmuje się Netfliksem w Korei – spodziewały się sukcesu, ale nie na aż taką skalę:

– Nie mogłyśmy sobie wyobrazić, że to będzie tak globalny [serial]. Zawsze wiedziałyśmy, że będzie to popisowy serial dla Korei, ale nie sposób było przewidzieć takiego sukcesu.

Dyrektorka zwróciła uwagę na szeroką popularność "Squid Game" w mediach społecznościowych. Memy, fanowskie teorie, cosplaye – serial znalazł się na językach dosłownie wszystkich:

– [Ludzie] tweetowali o tym, tworzyli tik-toki i to się tak po prostu rozrosło, przekazywane z ust do ust. Ludzie o tym słyszą, ludzie o tym mówią, ludzie to kochają – jest w tym bardzo społecznościowy aspekt, który dodatkowo pomaga rozwijać serial, poza tym, co my robimy.

Squid Game sezon 2

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Bajaria przyznała, że były dyskusje w Netfliksie, czy "Squid Game" to właściwy tytuł dla serialu.

– Ekipa Netfliksa w Korei debatowała nad tytułem, ale kiedy to obejrzeli, stwierdzili, że to jest to – to jest interesujące, jest też trochę dziwne, ale też naprawdę zapada w pamięć. Więc oni przychylili się i postawili na ten tytuł. Teraz nie potrafię sobie wyobrazić, żeby to się miało nazywać inaczej.

Nie zabrakło wypowiedzi na temat kolejnego sezonu. Bajaria podkreśliła, że wszystko zależy od Hwang Dong-hyuka, ale władze Netfliksa już zastanawiają się nad odpowiednią strukturą, by reżyser mógł pogodzić napięty grafik z tworzeniem kolejnego sezonu.

– On ma film i inne projekty, nad którymi pracuje. Staramy się wymyślić dla niego odpowiednią strukturę.

O czym mógłby być kolejny sezon? Hwang Dong-hyuk w niedawnym wywiadzie powiedział, że jednym z pomysłów byłoby pokazanie przeszłości gracza numer 001 sezon.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA