"Squid Game" staje się rzeczywistością. W Abu Dhabi zostanie zorganizowana prawdziwa rozgrywka

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Jeśli chociaż przez chwilę podczas oglądania "Squid Game" chcieliście zagrać w "Czerwone, zielone", to w Abu Dhabi będzie taka możliwość.  Oczywiście – z wyjątkiem morderstw.

"Squid Game" to obecnie jeden z najpopularniejszych seriali. Na punkcie koreańskiego serialu oszalał cały świat, a w Abu Dhabi odbędą się rozgrywki – ale bez krwawej jatki.

Squid Game stanie się rzeczywistością w Abu Dhabi

Portal Insider poinformował, że oddział Centrum Kultury Koreańskiej w Abu Dhabi zorganizuje rzeczywistą rozgrywkę w Squid Game. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie 15-osobowe drużyny, które zmierzą się w konkurencjach znanych z serialu. Graczy czeka m.in. "Czerwone, zielone" czy gra w kulki. Nie zabraknie także słynnego cukierka Dalgona.

Nikt jednak nie ucierpi, a zamiast gigantycznych pieniędzy nagrodą będą eleganckie, spersonalizowane zielone dresy, inspirowane produkcją Netfliksa. By wziąć udział w grze, kandydaci otrzymają do rozwiązania test z wiedzy o serialu. Uczestnicy będą konkurować ubrani w specjalne t-shirty z logo serialu, zaś obsługa imprezy ubierze znane z serialu różowe kostiumy pracowników.

squid game gry

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Nam Chan-woo, dyrektor Centrum Kultury Koreańskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wyjaśnił, skąd pomysł na zorganizowanie wydarzenia:

– Gry, które pojawiają się w serialu Netfliksa, są popularne wśród dzieci w Korei i przywołują u Koreańczyków nostalgiczne wspomnienia z dzieciństwa. Ale podobne tradycyjne zabawy istnieją także tutaj, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mam nadzieję, że globalna popularność "Squid Game" będzie okazją do rozpowszechnienia również innych aspektów koreańskiej kultury, takich jak Hangeul [koreański alfabet], taekwondo, a także koreańskie seriale i filmy.

Czy zobaczymy kontynuację "Squid Game? Netflix nie kryje swojego zainteresowania, a twórca serialu, Hwang Dong-hyuk ma już pewne pomysły, jednak nic nie jest potwierdzone.

Ciekawostek o "Squid Game" nie brakuje – jeśli chcecie dowiedzieć się, co stanowiło inspirację dla upiornej lalki z pierwszego odcinka, zajrzyjcie tutaj.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA