Twórca "Squid Game" ma więcej pomysłów na 2. sezon. Czy Gi-hun w ogóle powróci w nowych odcinkach?

"Squid Game" (Fot. Netflix)

O czym mógłby być 2. sezon "Squid Game"? Twórca serialu, który początkowo niechętnie mówił o kontynuacji, rozkręcił się i rzuca kolejnymi pomysłami.

Sukces "Squid Game" przerósł wyobrażenia zarówno producentów serialu, jak i szefów Netfliksa. Twórca hitowej produkcji Hwang Dong-hyuk początkowo nie chciał odpowiadać na pytania o 2. sezon, mówiąc, że nie jest pewny, czy w ogóle chce go robić. Koreański filmowiec, który sam napisał i wyreżyserował wszystkie dziewięć odcinków, powtarzał, że była to dla niego niezwykle wyczerpująca praca.

Z czasem jednak zaczął przyznawać, że ma pewne pomysły na 2. sezon "Squid Game". Jeden z nich to pogłębienie postaci Lidera, inny to pokazanie przeszłości gracza numer 001 sezon.

Squid Game – twórca o zakończeniu i 2. sezonie

W rozmowie z The Hollywood Reporter Hwang Dong-hyuk skomentował zakończenie 1. sezonu – czy rzeczywiście jest ono tak otwarte, jak myśli wielu fanów?

– To prawda, że 1. sezon kończy się w otwarty sposób, ale tak właściwie to myślałem, że to też może być dobre zamknięcie całej historii. 1. sezon kończy się tak, że Gi-hun zawraca i nie wsiada do samolotu do Stanów.

I to był tak naprawdę mój sposób na przekazanie wiadomości, że nie powinniśmy dać się wciągać w konkurencyjny przepływ w społeczeństwie – powinniśmy zacząć myśleć, kto stworzył cały system i czy jest jakiś potencjał, żeby odwrócić się i zmierzyć się z tym. Więc to niekoniecznie jest tak, że Gi-hun wraca, żeby się zemścić. To można zinterpretować tak, że on nawiązuje kontakt wzrokowy z tym, co się rzeczywiście dzieje w szerszym wymiarze – powiedział twórca.

squid game sezon 2 pomysły

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Według niego Gi-hun dostał swoje zakończenie, które jest dobre, proste, lecz niejednoznaczne. Co w takim razie oglądalibyśmy dalej? Czy główny bohater w ogóle by jeszcze powrócił?

– Są inne wątki w serialu, które nie zostały omówione. Na przykład historia policjanta i jego brata, Lidera. Jeśli więc faktycznie będę tworzyć 2. sezon, chciałbym zbadać ten wątek – co się dzieje pomiędzy tymi dwoma braćmi? A potem mógłbym też zagłębić się w historię rekrutera w garniturze, który gra w ddakji z Gi-hunem i daje mu wizytówkę w pierwszym odcinku.

I oczywiście moglibyśmy kontynuować historię Gi-huna, po tym jak wraca, i dowiedzieć się więcej o tym, jak będą wyglądać jego rozliczenia z ludźmi, którzy tworzą gry. Tak więc jeszcze nie wiem, ale powiem tylko, że istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o wątki na 2. sezon.

O czym jeszcze mógłby być 2. sezon "Squid Game"? Zobaczcie 10 pytań, na które chcielibyśmy poznać odpowiedzi.

Squid Game jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA