Top 10 seriali grudnia na Netflix Polska. Krytyka nie zaszkodziła "Wiedźminowi" – obejrzeliście go migiem

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Jakie były najpopularniejsze seriale w serwisie Netflix w grudniu? Sprawdźcie listę tych produkcji, po które najchętniej sięgali Polacy w zeszłym miesiącu.

Jakie były najpopularniejsze seriale w serwisie Netflix w grudniu? Możemy się tego dowiedzieć dzięki Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane. W zestawieniu znalazły się m.in. takie hity jak "Emily w Paryżu" czy wciąż popularne "Squid Game". Czołówka należy jednak do największych premier Netfliksa z tego miesiąca.

10. Gazu, pieski, gazu!

Netflix najpopularniejsze seriale

"Gazu, pieski, gazu!" (Fot. Netflix)

Najpopularniejsze seriale dla dzieci w serwisie Netflix to już nie tylko "Psi patrol". Jak się okazuje, kolejna produkcja z pieskami w roli głównej także trafiła na listę najpopularniejszych seriali na Netfliksie. Czy dzieciaki oszaleją również na jej punkcie?

9. Emily w Paryżu

Zaskakuje was tak niska pozycja "Emily w Paryżu" na tej liście? To prawdopodobnie efekt daty premiery serialu – 22 grudnia. Drugi sezon popularnej produkcji to dalsze miłosne perypetie głównej bohaterki (Lily Collins), ale też odpowiedź na nurtujące nas pytanie, ile lat ma Emily. Choć my w naszej recenzji nowego sezonu byliśmy dalecy od pochlebstw, to nie mamy wątpliwości, iż najnowszy sezon "Emily w Paryżu" będzie cieszył się popularnością nie tylko przez kilka dni grudnia.

8. Squid Game

Choć jesteśmy coraz bliżej zamówienia aż dwóch kolejnych sezonów "Squid Game", to popularność pierwszego wciąż ma się dobrze. Najpopularniejszy serial w historii Netfliksa zapewne już niedługo znajdzie się poza tym zestawieniem, ale to, czego dokonał, i tak z pewnością znacznie przekroczyło jakiekolwiek oczekiwania. Teraz czekamy, czym zaskoczą nas kolejne odcinki – obsada "Squid Game" ma już własne pomysły, czym jeszcze powinien zaskoczyć nas ten serial.

7. Dziewczyna z Oslo

Netflix najpopularniejsze seriale

"Dziewczyna z Oslo" (Fot. Netflix)

Chyba największe zaskoczenie tego rankingu. Norwesko-izraelska koprodukcja o młodej dziewczynie porwanej przez ISIS i jej rodzicach robiących wszystko, by wróciła do domu, została wprowadzona do oferty Netfliksa bez szumnych zapowiedzi. Tym bardziej możemy mówić, że "Dziewczyna z Oslo" osiągnęła nieoczekiwany sukces – nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wątpliwe jednak, by za miesiąc lub dwa ktokolwiek pamiętał o tym serialu – raczej pozostanie on tylko chwilową ciekawostką.

6. Sprzątaczka

"Sprzątaczka" to kolejna produkcja Netfliksa, która hitem stała się dość niespodziewanie, a gdyby nie premiera w erze panowania "Squid Game", być może byłoby o niej jeszcze głośniej. Mimo wszystko ten miniserial podbił serca widzów i krytyków. W tym nasze, bo znalazł się bardzo wysoko na liście najlepszych seriali 2021 roku wg redakcji Serialowej.

5. Titans

Produkcja z bohaterami DC, emitowana w Stanach na HBO Max, w Polsce wciąż dostępna jest na Netfliksie i jak się okazuje, także w naszym kraju ma wielu fanów. Być może powodem jest rosnąca, wg krytyków, jakość "Titans" – 3. sezon zebrał 100% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes. A być może chodzi o to, że skoro Disney wciąż nie wszedł ze swoją platformą do naszego kraju, fani produkcji superbohaterskich muszą zadowolić się innymi tytułami.

4. Zagubieni w kosmosie

Familijne science fiction przybyło na Netfliksa ze swoim finałowym sezonem i wygląda na to, że na przestrzeni dwóch poprzednich "Zagubieni w kosmosie" zdołali zebrać wierną publikę, która została z serialem do końca. Mimo 4. miejsca na liście możemy mówić o lekkim rozczarowaniu, bo wydawało się, że "Zagubieni w kosmosie" będą większym hitem, niż ostatecznie się okazali.

3. Psi patrol

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" (Fot. TVOKids)

Jeszcze w zeszłym miesiącu "Psi patrol" zajmował najwyższy stopień podium, jednak tym razem musiał ustąpić serialom z absolutnej czołówki najpopularniejszych produkcji Netfliksa. Mimo to najpopularniejsza produkcja dla dzieci wciąż ma się dobrze i z pewnością jeszcze wielokrotnie zobaczymy ją w tym zestawieniu.

2. Wiedźmin

"Wiedźmin" wjechał z 2. sezonem na białym koniu na Płotce i z miejsca stał się jedną z najpopularniejszych produkcji Netfliksa na całym świecie. Wiele osób było zachwyconych, ale ci, którzy czytali książki, często narzekają, że z wizji Sapkowskiego zostało niewiele. Jak się jednak okazuje, to celowe zagranie, bo zdaniem twórców, publika mogłaby nie zrozumieć bardziej skomplikowanej fabuły.

1. Dom z papieru

Nie mogło być inaczej – "Dom z papieru", którego finałowe odcinki zadebiutowały na Netfliksie na początku grudnia, musiał zająć pierwsze miejsce w tym zestawieniu. Choć nie spodziewaliśmy się po zakończeniu tej produkcji niczego szczególnie dobrego, to jednak finał, choć niepozbawiony wad, zaskoczył nas pozytywnie. Naszą recenzję tych odcinków możecie przeczytać tutaj. A jeśli wiecie, że będziecie tęsknić za "Domem z papieru", bez obaw, trwają już prace nad spin-offem skupiającym się na postaci Berlina.

REKLAMA