Wszystko, co już wiadomo o 3. sezonie "The Boys". Data premiery, teaser, obsada, nowa drużyna supków

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

3. sezon "The Boys" zbliża się wielkimi krokami. Czego można się po nim spodziewać? Czy zaskoczy nas jak dwa poprzednie? Oto wszystko, co wiemy o nadchodzących odcinkach "The Boys".

"The Boys" to jedyny serial w swoim rodzaju – i nie jest to przesadą. Nic więc dziwnego, że fani na całym świecie wypatrują niecierpliwie premiery kolejnego sezonu. Jaki będzie? Kto dołączył do obsady, a kto już nie wróci na ekrany? Wszystko, co wiemy o 3. sezonie "The Boys".

The Boys sezon 3 – kiedy premiera?

3. sezon "The Boys" został zapowiedziany na 3 czerwca 2022 roku. Premiera będzie składać się z trzech odcinków, kolejne będą emitowane po jednym co tydzień. Pełną rozpiskę (razem z najważniejszym odcinkiem sezonu: "Herogasm") możecie zobaczyć poniżej:

The Boys sezon 3 – opis fabuły

Co nas czeka w 3. sezonie "The Boys"? Na pewno możemy się spodziewać, że twórcy będą próbowali postawić poprzeczkę jeszcze wyżej i sprawdzą, jak daleko mogą się posunąć w swoim szaleństwie. Jak zapewniają aktorzy i twórcy – mogą posunąć się jeszcze dalej. W 6. odcinku zobaczymy wydarzenia z kontrowersyjnego komiksu "Herogasm". Nie zabraknie też odniesień do naszej rzeczywistości – jak powiedział showrunner serialu, Eric Kripke, "źle dla świata, dobrze dla serialu".

2. sezon pozostawił nas w chwilowym zawieszeniu broni pomiędzy The Boys a sławną Siódemką – każda z tych grup musi pozbierać się po ostatnich wydarzeniach. Jednak nie będą mieli na to wiele czasu, ponieważ na scenę wkroczy Payback, drużyna superbohaterów, która swoją sławę zyskała już podczas II wojny światowej i tak naprawdę była inspiracją do założenia Siódemki. Na jej czele będzie stał Soldier Boy (Jensen Ackles), który jest swoistą parodią Kapitana Ameryki. I podobnie jak w przypadku Homelandera (Antony Starr), Soldier Boy posiada oficjalną i przyjazną twarz oraz zdecydowanie mroczną naturę.

Co więcej, w komiksach z tą drużyną powiązana była Stormfront – jeżeli w serialu także tak będzie, możemy przygotować się na poważny konflikt. Biorąc pod uwagę, jak skończyła, jej znajomi mogą chcieć ją pomścić. Serial odkryje przed nami także tajemnicę Victorii (Claudia Doumit), u której pracę zaczął w finale 2. sezonu nieświadomy jej prawdziwej twarzy Hughie (Jack Quaid) – i dowiemy się, dlaczego ona robi to, co robi. Odtwórca roli Homelandera zapewnia, że jest na co czekać:

– To mój ulubiony sezon z wielu powodów, których nie mogę zdradzić. Zawsze jestem ciekawy, co wymyślą scenarzyści, co stworzą ci szaleni ludzie – i to wspaniałe uczucie kręcić 3. sezon i wciąż być zaskakiwanym oraz ekscytować się za każdym razem, gdy przewracasz stronę scenariusza. Mogę tylko powiedzieć, że naprawdę wierzę, że fani oszaleją, oglądając 3. sezon – powiedział Antony Starr.

The Boys sezon 3 – czy jest zwiastun?

Na chwilę obecną Amazon nie wypuścił jeszcze pełnego zwiastuna, ale jest krótki teaser. Widać w nim, że Starlight (Erin Moriarty) powróciła do Siódemki i pozuje do zdjęć razem z Homelanderem, któremu wyraźnie kończy się cierpliwość.

The Boys – ile odcinków w 3 sezonie?

3. sezon "The Boys" liczyć będzie osiem odcinków. Pierwszy zostanie wyemitowany 3. czerwca, a ostatni 8. lipca.

The Boys – obsada. Kto dołączył w 3 sezonie?

W 3. sezonie zobaczymy wiele znanych już twarzy. W swoich rolach powrócą: Karl Urban jako William 'Billy' Butcher, Jack Quaid jako Hugh 'Hughie' Campbell Jr., Antony Starr jako Homelander, Erin Moriarty jako Annie January/Starlight, Dominique McElligott jako Maggie Shaw/Queen Maeve, Jessie T. Usher jako Reggie Franklin/A-Train, Chase Crawford jako Kevin Moskowitz/The Deep, Laz Alonso jako Mother's Milk, Tomer Capon jako Frenchie, Karan Fukuhara jako Kimiko Miyashiro/The Female, Nathan Mitchell jako Black Noir, Colby Minifie jako Ashley Barrett oraz Claudia Doumit jako Victoria 'Vic' Neuman.

Spodziewać możemy się też, że wrócą Laila Robins jako była dyrektor CIA Grace Mallory, Cameron Crovetti jako Ryan Butcher, syn Homelandera i Bekki, a także Giancarlo Esposito jako Vought CEO Stan Edgar.

Serial przywita także nowych aktorów i ich bohaterów. Oficjalnie ogłoszono dołączenie do obsady Jensena Acklesa (czyli Deana Winchestera z "Supernatural"), który pojawi się w roli Soldier Boya.

Obsada powiększyła się także o Seana Patricka Flanery'ego ("Święci z Bostonu") jako Gunpowdera, Nicka Wechslera ("Zemsta", "Roswell w Nowym Meksyku") jako Blue Hawka, Milesa Gastona Villanuevę ("Prawo i porządek: Prawdziwa zbrodnia") jako Supersonica oraz Laurie Holden ("The Americans", "The Walking Dead") w roli Crimson Countess. Zobaczymy też Frances Turner ("Człowiek z Wysokiego Zamku"), która zagra Monique, żonę Mother's Milk. Z kolei w role superrodzeństwa, TNT Twins (skrót pochodzi od ich imion: Tessa i Tommy) wcielą się Kristen Booth ("Strefa skażenia") i Jack Doolan ("Marcella").

the boys sezon 3 kiedy premiera zwiastun data

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

The Boys sezon 3 Laurie Holden Crimson Countess

"The Boys" (Fot. Amazon)

Aya Cash nie wróci w 3. sezonie The Boys

Co prawda nie jest to zaskoczeniem – biorąc pod uwagę jak Stormfront skończyła, ale Aya Cash potwierdziła oficjalnie, że nie wróci w 3. sezonie "The Boys". Jak powiedziała, jej kontrakt był tylko na rok, a obecnie gra w "Welcome To Flatch", nowym serialu telewizji FOX na podstawie brytyjskiego "This Country".

The Boys – jak pandemia wpłynie na serial?

Eric Kipke zapewnia, że pandemia choć utrudniła znacznie prace nad serialem, to nie sprawiła, że ktokolwiek miał zamiar odpuszczać znaną już jakość. Jak powiedział w rozmowie z "LA Times":

– Widzowie nie dadzą nam taryfy ulgowej. Nie powiedzą, że to jest OK, że [serial] nie jest tak dobry, jak w 2. sezonie, bo na pewno było go trudniej zrobić. Musimy mieć pewność, że publiczność nie zauważy różnicy. Wszystko jest wolniejsze, trudniejsze i zajmuje więcej czasu. To jest naprawdę bardzo trudne. Ekipa, trzeba przyznać, to prawdziwi mistrzowie – powiedział.

W 3. sezonie The Boys nadchodzi Herogasm

Komiks "Herogasm" nie bez powodów wzbudza kontrowersje: jednym z czołowych wydarzeń tej powieści graficznej jest tygodniowa orgia superbohaterów, która odbywa się, gdy... wszyscy myślą, że są oni na ważnej i niebezpiecznej misji. Pomimo że "The Boys" przekraczało już wiele różnych granic, część osób wątpiła, że ten wątek pojawi się w serialu. Eric Kripke jednak postawił sprawę jasno: na pewno to zobaczymy.

The Boys sezon 3 – pierwsze zdjęcia

Nie ma jeszcze wielu zdjęć, promujących serial – biorąc uwagę, że do premiery pozostało jeszcze pół roku – ale już teraz możemy spojrzeć na pierwsze efekty pracy. Jednym z nich jest Jensen Ackles w roli Soldier Boya, stojącego na zniszczonym po walce terenie. Zobaczyć już teraz możemy również złoty posąg Homelandera.

The Boys sezon 3 – kim jest Soldier Boy?

Soldier Boy, będący parodią Kapitana Ameryki, to bohater II wojny światowej, który swoimi czynami zapewnił sobie uwielbienie amerykanów – ale jak wielu supków w tej historii, daleko mu rzeczywiście do krystalicznego bohatera. Odpowiedzialna za kostiumy Laura Jean Shannon opisuje tę postać bardzo konkretnie:

– To klasyczny twardziel. Naszym celem było podkreślenie minionej epoki jawnej męskości i twardości. Z tym rodowodem, zagłębiliśmy się w tworzenie całkowicie amerykańskiej jakości, opartej na praktycznym, żołnierskim zastosowaniu, z dawką oldschoolowego, kowbojskiego luzu. Wiedzieliśmy, że aktor musi wyglądać jak Steve McQueen z postawą Johna Wayne'a. Na szczęście Jensen Ackles uosabia to wszystko.

The Boys sezon 3 – Hughie w świecie polityki

Co prawda nie wszystko, co jest pokazywane w programie "Seven on 7", jest później przeniesione do serialu, ale dość dobrze to obrazuje, co dzieje się pomiędzy sezonami i jakich napięć możemy się spodziewać. Jednym z nich na pewno będzie rola Hughiego, który zaangażowany jest – tym razem już bardziej legalnie – w wywoływanie do tablicy supków, którzy są odpowiedzialni za różnego rodzaju zbrodnie. Pozostaje pytanie: kiedy Hughie dowie się, że dokładnie tak samo winna jest jego nowa przełożona?

The Boys sezon 3 – A-Train powróci do Siódemki

A-Train, który przez swoje nałogi musiał walczyć o pozostanie w drużynie, wraca triumfalnie do zespołu. I wszystko wskazuje na to, że bohater całkowicie się zrehabilitował i w 3. sezonie zobaczymy go jako pełnoprawnego członka drużyny.

Jego powrót został uczczony piosenką "Faster", w której możemy usłyszeć: "Szybszy niż prędkość światła / patrzę, jak twoje sny wzlatują / myślę, że powinienem stanąć i walczyć, a potem zniknąć w nocy".

The Boys sezon 3 – American Hero jak American Idol

W tym samym odcinku "Seven on 7", dowiadujemy się, że trwają poszukiwania osób, które zajmą aż dwa wolne miejsca w Siódemce. Rusza program "American Hero", a Starlight zasiada w jego jury. Ile z tego zobaczymy w serialu? Trudno powiedzieć, ale jeżeli serial rozpocznie się już z pełnym składem, jest to mała ciekawostka, która dobrze uzupełni fabułę.

The Boys kontra toksyczna męskość w 3. sezonie

"The Boys" nie boi się wyśmiewać i wytykać żadnej drażliwej kwestii, a jedną z nich jest właśnie toksyczna męskość. Już w poprzednich sezonach serial otwarcie do tego nawiązywał, pokazując ją w przejaskrawiony sposób, a jego twórca, Eric Kripke zapowiedział (via TV Insider), że w tym sezonie wątek ten wybrzmi jeszcze bardziej:

– Ten sezon jest o tym, co dzieje się w naszym świecie, jak zwykle. Znaleźliśmy sposób, by jeszcze bardziej zagłębić się w postacie i naprawdę popchnęliśmy je wszystkie do granic możliwości.

The Boys sezon 3 – poznamy historię Vought

Jak donosi portal Collider, mamy dowiedzieć się także więcej o przeszłości samej organizacji, co m.in. związanie jest z pojawieniem się na ekranie nowej/starej drużyny supków.

– Sezon 3 jest fajny, ponieważ nie chodzi tylko o Soldier Boyaa, ale o drużynę, której był częścią i która nazywała się Payback. Laurie Holden gra Crimson Countess i jest tam masa innych bohaterów, którzy są niesamowici. Więc to jakby zobaczyć, kim była Siódemka przed Siódemką. A jak wyglądało życie Voughtów? Jaka była historia, jakie było Vought w latach 60., 70. i 80.? Zagłębianie się w historię świata, a nie tylko w teraźniejszość było świetną zabawą – powiedział Eric Kripke.

The Boys sezon 3 – nie będzie prawdziwej broni

Po zeszłorocznym śmiertelnym wypadku na planie filmu "Rust", "The Boys" dołączyło do ekip filmowych rezygnującej z używania broni ze ślepakami. Eric Kripke, showrunner "The Boys", zadeklarował, że skoro sprawę da się załatwić za pomocą efektów specjalnych w postprodukcji, nie jest ona tak potrzebna i nawoływał, by inni twórcy także się na to zdecydowali. Pozostaje jednak pytanie, jak duże musiałyby być budżety filmowe, choćby westernów.

The Boys sezon 3 – zapowiedziano spin-offy serialu

Sukces "The Boys" jest niepodważalny, nic więc dziwnego, że powstaną także spin-offy. Pierwszy to animowana antologia "The Boys: Diabolical", która wystartuje już 4 marca na Amazon Prime Video.

Drugi spin-off, aktorski, opowiadać ma o college'u dla supków, gdzie testowane są granice fizyczne, seksualne i moralne młodych ludzi z potencjałem. Maddie Phillips ("Teenage Bounty Hunters"), Shane Paul McGhie ("Greenleaf") i Aimee Carrero ("Young & Hungry") zagrają młodych superbohaterów. Serial wciąż nie ma tytułu, ale już jest bliski zamówienia.

The Boys sezon 3 – premiera 3 czerwca na Amazon Prime Video

REKLAMA