Kiedy zobaczymy 2. sezon "Squid Game"? Twórca nie ma dobrych wiadomości – będziemy jeszcze długo czekać

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Squid Game" w zeszłym roku zdetronizowało Netfliksa, pobijając wszelkie rekordy platformy. Twórca pracuje nad 2. sezonem, ale dobrych wieści brak – musimy uzbroić się w cierpliwość.

"Squid Game" to najpopularniejszy serial w historii Netfliksa, a świat – delikatnie mówiąc – oszalał na jego punkcie. Produkcja powróci z 2. sezonem, ale na kontynuację historii Gi-huna jeszcze poczekamy. Co nowego zdradził twórca Hwang Dong-hyuk?

Squid Game sezon 2 – premiera pod koniec 2024?

Hwang Dong-hyuk rozmawiał z serwisem Variety na temat dalszych planów. Jak się okazuje, zanim twórca rozpocznie konkretną prace nad 2. sezonem "Squid Game", zajmie się innym projektem – ale ma nadzieję, że nowe odcinki serialu zobaczymy przed końcem 2024 roku. Dobrze czytacie – koniec 2024 roku to najbardziej optymistyczna opcja, a możliwe, że będziemy czekać jeszcze dłużej.

Twórca koreańskiego serialu napisał 25-stronicowe opracowanie do swojego nowego filmu "K.O. Club" ("Killing Old People Club"), który będzie inspirowany twórczością Umberto Eco i równie kontrowersyjny co "Squid Game".

– To będzie jeszcze bardziej brutalne od "Squid Game" – podkreślił w rozmowie Dong-hyuk.

squid game sezon 2 kiedy premiera

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Hwang Dong-hyuk nie ukrywa, że wciąż bywa w szoku, jak popularny stał się jego serial – zdradził, że otrzymał komplement od Stevena Spielberga.

– Steven Spielberg powiedział mi, że obejrzał cały mój serial w trzy dni i teraz chce ukraść mój umysł. To był największy komplement, jaki dostałem w życiu, bo to mój filmowy bohater. Dorastałem, oglądając jego filmy.

A co czeka nas w 2. sezonie "Squid Game"? Lee Jung-jae ma powrócić jako Gi-hun by rozwiązać tajemnice organizacji stojącej za morderczą grą. Możliwe także, że zobaczymy także innych aktorów znanych z 1. serii – Hwang Dong-hyuk sugerował, że Sae-byeok może mieć siostrę bliźniaczkę.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA