George R.R. Martin pojawi się w "Rodzie smoka"? Pisarz nakręcił swoje cameo do serialu, ale czy je zobaczymy?

"Ród smoka" (Fot. HBO)

"Ród smoka" ma premierę już w sierpniu. W produkcję mocno zaangażowany jest George R.R. Martin i jak się okazuje – nakręcił nawet swoje cameo. Czy zobaczymy pisarza w serialu?

George R.R. Martin aktywnie pracuje nad kolejnymi projektami dla HBO. Pisarz od początku był zaangażowany w "Ród smoka" i nawet informowano, że zagra w serialu. Niestety okazuje się, że nie zobaczymy Martina na ekranie.

Ród smoka – wycięto cameo George'a R.R. Martina

Na tegorocznym Comic-Conie w San Diego pisarz zdradził, że z pilotem "Rodu smoka" było trochę tak, jak z pilotem "Gry o tron" – znaczną część odcinka kręcono od nowa i przemontowywano. W efekcie jego wystąpienie zostało wycięte z serialu (via Screen Rant).

– Zostawili moją rolę na podłodze w montażowni – powiedział Martin.

Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce w przypadku "Gry o tron". Autor miał najpierw pojawić się jako gość na ślubie Daenerys (Emilia Clarke), a następnie w 3. sezonie, w odcinku z Krwawymi Godami – oba występy pisarza ostatecznie nie pojawiły się w serialu.

ród smoka george r.r. martin cameo

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Być może autor będzie miał szansę zagrać w jednym z kolejnych projektów HBO.  W planach są kolejne spin-offy, w tym serial o Jonie Snow, a sam Martin ma nadzieję, że "Gra o tron" będzie jak uniwersum Marvela i powstanie jeszcze więcej seriali.

Premiera "Rodu smoka" została zaplanowana na 22 sierpnia, a akcja promocyjna trwa pełną parą. Pokazano zdjęcia z serialu oraz pełny zwiastun. Opowiedziano także o tym, dlaczego przebudowano Żelazny Tron, oraz obiecano wiele nawiązań do "Gry o tron". Jedno z nich zostało już zdradzone – widoczny w zwiastunie sztylet to ten sam, którego użyła Arya do zabicia Nocnego Króla.

Ród smoka – premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max

REKLAMA