Czy "Sandman" dostanie kolejne bonusowe odcinki? Neil Gaiman mówi, skąd wziął się pomysł i jaki jest plan

"Sandman" (Fot. Netflix)

Jakie były kulisy powstawania bonusowego odcinka "Sandmana"? Neil Gaiman i showrunner serialu David S. Goyer opowiedzieli, kiedy i dlaczego powstał właśnie taki pomysł.

"Sandman" zaskoczył fanów podwójnym bonusowym odcinkiem, w którym mogliśmy zobaczyć dwie historie: animowany "Sen o tysiącu kotów" i aktorski "Kaliope". Producent wykonawczy serialu Neil Gaiman (autor komiksowego pierwowzoru) i showrunner David S. Goyer opowiedzieli, skąd wziął się w ogóle pomysł, by nakręcić te dwie historie w ramach dodatkowego odcinka.

Sandman – kulisy powstania odcinka bonusowego

Neil Gaiman w rozmowie z Entertainment Weekly powiedział, że plan na dodatkowy odcinek mieli od samego początku i był on częścią pomysłu na 1. sezon serialu.

– To była sugestia Davida Goyera, ale natychmiast ją przyjęliśmy. Byliśmy w momencie przedstawiania pomysłu na serial platformom streamingowym i zdecydowaliśmy, że zaprezentujemy 11 odcinków. Zrobimy 10 odcinków, a następnie będzie odcinek 11, specjalny, o którym nikt nie będzie wiedział. Wszyscy wiedzieli, co kupują. Oznaczało to także, że mogliśmy rozpocząć pracę nad tymi historiami na bardzo wczesnym etapie.

Sandman Netfix odcinek bonusowy kulisy

"Sandman" (Fot. Netflix)

Okazuje się jednak, że platformy wcale nie rzuciły się z entuzjazmem na wieść o sekretnym 11. odcinku. W wywiadzie dla Variety David S. Goyer powiedział wręcz, że Netflix jako jedyny zgodził się na taki pomysł.

– To było bardzo niekonwencjonalne i wydawało się być bardzo w duchu niestandardowych publikacji Neila. Mieliśmy zrobionych wiele ofert "Sandmana" dla kupujących – ale to Netflix, jako jedyny, zgodził się zrobić "sekretny odcinek". I szczerze mówiąc, to był jeden z głównych powodów, dla których wybraliśmy Netfliksa. Uważaliśmy, że to rozumieją w sposób, w jaki inni tego nie rozumieli. Mówiliśmy im [innym platformom], że chcemy najpierw zająć się "Senem o tysiącu kotów" i chcemy, by był animowany. I mogliśmy zobaczyć strach rodzący się w oczach kupujących. Netflix się nie zawahał.

Sandman sezon 1 – czy istnieje także 12. odcinek?

Po bonusowym 11. odcinku "Sandmana" fani mają powody, by zastanawiać się, czy może gdzieś jest jeszcze ukryty odcinek 12 – być może żywiąc nadzieję, że to dlatego Netflix nadal powstrzymuje się przed ogłoszeniem 2. sezonu. Jeden z fanów pochwalił na Twitterze 6. i 11. odcinek, chwaląc umiejętności pisarza do tworzenia pobocznych historii i zapytał, czy możemy także liczyć na 12. odcinek.

– Chciałbym. Nie, to na razie wszystko, co zrobiliśmy – odpowiedział Gaiman.

Neil Gaiman wyjaśnił także, dlaczego Netflix nadal nie zamówił 2. sezonu "Sandmana". Jednak twórcy nie czekają na decyzję i już pracują nas scenariuszem kontynuacji, chętnie dzieląc się tym, jakie mają plany na kolejne odcinki.

Sandman jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA