Dlaczego będzie mniej Ellen Pompeo w "Chirurgach"? Aktorka tłumaczy decyzję i obiecuje, że powróci w finale

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Czy Ellen Pompeo pomału przygotowuje widzów "Chirurgów" do pożegnania się z Meredith? Bohaterki ma być mniej w 19. sezonie, a aktorka odniosła się do swojej decyzji.

Trudno wyobrazić sobie "Chirurgów" bez Meredith, ale to powoli staje się coraz bardziej realne. Latem ogłoszono, że Ellen Pompeo pojawi się w ograniczonej liczbie odcinków 19. sezonu. Koledzy z serialu wypowiedzieli się w obronie jej decyzji, a teraz do kontrowersyjnej wiadomości odniosła się sama zainteresowana.

Chirurdzy sezon 19 – Ellen Pompeo odnosi się do swojej decyzji 

Ellen Pompeo w rozmowie z Deadline podczas D23 Expo zapewniła fanów, że serial nawet bez Meredith wciąż będzie trzymać poziom, a na dodatek jej bohaterka wciąż jest narratorką, więc z "Chirurgów" nie zniknie.

– ["Chirurdzy"] będą mieli się dobrze beze mnie – nadal będę narratorką.

Aktorka podkreśliła, że gdy skończy pracę nad 8-odcinkowym serialem limitowanym Hulu o adopcji dziewczynki z karłowatością, w którym występuje w jednej z głównych ról, powróci do grania Meredith i zobaczymy ją w finale sezonu.

– Wrócę do "Chirurgów" na finał i zobaczymy, czy damy radę to kontynuować. Zawsze będę częścią tego serialu – jestem producentką wykonawczą, spędziłam przy nim dwie dekady swojej kariery, to moje serce i dusza, i nigdy nie odejdę naprawdę, dopóki serial jest na antenie.

Długoletni fani "Chirurgów" z pewnością są ciekawi, czy podczas wydarzenia D23 Expo aktorka spotkała się z dawnym serialowym partnerem – Patrickiem Dempseyem, który obecnie promuje swój film "Rozczarowana". Ellen Pompeo potwierdziła, że się spotkali i zdradziła, że wciąż utrzymują ze sobą kontakt.

– Dość często piszemy SMS-y, kilka razy do roku "meldujemy" co u nas. Zagraliśmy razem sezon czy dwa sezony temu "Chirurgach", ale po raz pierwszy widzimy się na żywo – powiedziała serwisowi ET.

A co czeka nas w 19. sezonie "Chirurgów"? Nie zabraknie nowych bohaterów, ogłoszono także, że powróci Kate Walsh jako dr Addison Montgomery, a tutaj znajdziecie pierwszą zapowiedź 19. sezonu. Na ten moment nie wiadomo, kiedy nowa seria "Chirurgów" będzie dostępna w Polsce. Dotychczasowe sezony można oglądać na platformie Disney+.

Chirurdzy sezon 19 – premiera 6 października w USA

REKLAMA