Co nas czeka w 5. sezonie "Stranger Things"? Scenarzyści już mają plan – i przy okazji zakpili z fanów

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

Fani "Stranger Things" prześcigają się w teoriach dotyczących tego, co wydarzy się w 5. sezonie. Tymczasem scenarzyści postanowili strollować widzów i podali im szczegóły na tacy. Prawie.

W sierpniu ogłoszono oficjalnie rozpoczęcie prac nad scenariuszem do 5. sezonu  "Stranger Things". Zarówno widzowie, jak i obsada mają własne pomysły na wątki poszczególnych postaci, a scenarzyści postanowili nieco zadrwić z fanów.

Scenarzyści Stranger Things trollują fanów

Na profilu scenarzystów "Stranger Things" na Twitterze pojawiło się zdjęcie zapisanej białej tablicy. Możemy tylko się domyślać, że zawiera ono coś ważnego, bo jest zblurowane i nie da się z niego nic odczytać. A podpis głosi, że to gotowy plan – domniemanie jest takie, że na 5. sezon.


Post w błyskawicznym tempie stał się viralem, a fani serialu z frustracją próbują rozszyfrować jakąkolwiek informację. Nie brakuje także żartów ze strony internautów.

– Czy tu jest napisane, że Dustin umiera ratując Steve'a?

– Wyobraźcie sobie, że ktoś faktycznie sprawi, że to będzie się dało odczytać i [scenarzyści] zaspoilerowali cały 5. sezon na Twitterze.

A czego od 5. sezonu oczekują gwiazdy serialu? Maya Hawke zgadza się z Millie Bobby Brown i uważa, że więcej bohaterów powinno umrzeć, sama też ma nadzieję na bohaterską śmierć swojej postaci, czyli Robin. Z kolei Paul Reiser chce chce, by doktor Owens okazał się dobrym gościem na koniec całej historii.

Fani tymczasem liczą m.in. na to, że Max w pełni wyzdrowieje, gdy bohaterowie pokonają Vecnę, a sama Sadie Sink chce, by jej bohaterka pozbyła się poczucia winy po śmierci Billy'ego. Możemy spodziewać się także, że potwór wróci do gry w stylu słynnego filmowego mordercy, a przynajmniej na to liczy grający go aktor, Jamie Campbell Bower.

A kiedy 5. sezon "Stranger Things" trafi na nasze ekrany? Twórcy serialu nie chcą podawać konkretnej daty, ale David Harbour już zasugerował, że prawdopodobnie będzie to 2024 rok. Na pewno wiadomo, że możemy liczyć na szybki rozpęd akcji.

Stranger Things jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA