10 najczęściej czytanych tekstów w 2013 roku

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Skoro robimy wszelkie podsumowania, zajrzeliśmy do statystyk. Okazały się - to dzięki Wam! - bardzo ładne. Sprawdziliśmy też, które teksty czytały się najlepiej.

Przeglądanie statystyk Serialowej zawsze nas bawi, bo to jeden z najbardziej namacalnych dowodów na to, że nas lubicie. W tym roku (to znaczy do 30 grudnia, godz. 12:00) naszą stronę odwiedziło 1 244 810 unikalnych użytkowników. Złożyliście nam 3 194 528 wizyt i wyklikaliście 9 314 857 odsłon. To naprawdę fajne liczby, dziękujemy Wam!

Przekopaliśmy się też przez najczęściej czytane teksty w ciągu całego roku. Jesteśmy trochę zaskoczeni, że wygrały te, a nie inne, ale cóż - Wy decydujecie.

10. 15 najbardziej znienawidzonych serialowych facetów

"Za co najbardziej nienawidzę Pete'a [Campbella z "Mad Men" - MW]? Za to, że taki palant jak on miał taką fajną żonę! Zresztą, nie wiem, jakim cudem jakakolwiek kobieta może spojrzeć na Campbella. Facet ma w sobie coś obślizgłego. To typowa biurowa szuja. Jeśli pracowaliście kiedyś w jakimś biurze albo co gorsza w agencji reklamowej, na pewno trafiliście na takiego Pete'a" - emocjonowała się Marta Rosenblatt. Ale w naszym rankingu najbardziej znienawidzonych facetów serialowych znaleźli się też goście sympatyczni, jak Ted Mosby. Czym zgrzeszył Ted? Tym, że jest ciamajdą, oczywiście!

9. 15 najbardziej znienawidzonych bohaterek seriali

Skyler White, Lori Grimes, Carrie Mathison, Elena Gilbert... Jednych kochamy nienawidzić, innych po prostu nienawidzimy. Wkurzają nas swoimi zmianami nastrojów, rozemocjonowaniem, niezdecydowaniem i wszystkim tym, czym tylko może człowieka wkurzać kobieta.

8. "Gra o tron" (3x09): Tylko pot, krew, łzy i oburzenie

Najmocniejszy tegoroczny odcinek "Gry o tron" w recenzji Michała Kolanki. Zamiast fragmentu tekstu ten filmik:

7. Oceniamy nowości! Które seriale warto oglądać?

(Prawie) wszystkie nowości jesieni 2013 roku w jednym miejscu. Do naszych ulubionych należą: "Brooklyn Nine-Nine", "Masters of Sex", "Sleepy Hollow" i "The Originals".

6. Gwiazda "Downton Abbey" tłumaczy się z odejścia

Tak, chodzi o TĘ gwiazdę i TO odejście - sprzed roku. "Z mojego osobistego punktu widzenia, chciałem szansy, żeby robić też inne rzeczy. To bardzo monopolizująca praca. Dlatego teraz z jednej strony czuję się uwolniony, a z drugiej jest mi bardzo smutno, ponieważ uwielbiam ten serial i zawsze będę" - brzmiało tłumaczenie winowajcy. Ale nie zmniejszyło to wściekłości fanów.

5. 25 najciekawszych premier początku 2013 roku

Minął prawie rok, możemy sprawdzić, jak nasze oczekiwania zderzyły się z serialową rzeczywistością. Najbardziej oczekiwanym serialem był wtedy "The Following". Ale ciekawsze od "The Following" jest to, co Michał Kolanko pisał przed premierą "House of Cards":

"House of Cards" to amerykańska wersja kultowego politycznego serialu BBC. Zapowiedzi są obiecujące, ale serial może czekać los "Bossa". Wygląda na to, że będzie śmiertelnie poważny, szekspirowski itd. Jeśli jego twórcy przedobrzyli, nawet Kevin Spacey nie sprawi, że będzie się to dało oglądać. A sukces tego projektu zależy przede wszystkim od tego, czy wytworzy się wokół niego pozytywny szum w sieci, zwłaszcza wśród amerykańskich dziennikarzy i komentatorów politycznych. Jeśli tak się nie stanie, nietypowa metoda dystrybucji sprawi, że będzie to tylko nieudany eksperyment.

4. Naga "Gra o tron". Podliczono serialową goliznę

"Łącznie, jak wyliczył serwis The Daily Beast, w 3. sezonie "GoT" zobaczyliśmy nagość 31 razy. W tym 9 razy były to damskie piersi, a 15 razy nagość całego aktora – czasem od przodu, czasem od tyłu" - pisał Paweł Rybicki.

3. Najlepsze seriale science fiction [subiektywne top10]

Bardzo stary tekst Michała Kolanki, z początków działalności Serialowej. Kontrowersyjny, bo, no cóż, mocno subiektywny. Nie ma tu "Doktora Who", jest za to, i to wysoko, "Lost". I co Wy na to?

2. 20 najlepszych seriali 2012 wg naszych czytelników

Pamiętacie, jaki był Wasz Serial roku 2012? Pewnie już nie, więc przypominamy: "The Walking Dead". A za nim "Pamiętniki wampirów", "The Big Bang Theory", "Sherlock"... Ciekawy ranking, nie?

1. Najlepsze seriale 2012 roku wg krytyków

Ten ranking, choć dotyczy poprzedniego roku, budził emocje przez dobrych kilka miesięcy. Zdecydowanie wygrało go "Breaking Bad", przed "Homeland" i "Mad Men". Szkoda, że w tym roku HitFix podobnego zestawienia nie zrobił - numer 1 pewnie pozostałby ten, ale dalej byłoby już zupełnie inaczej.

REKLAMA