10 naszych najczęściej komentowanych tekstów

"Plotkara" (Fot. CW)

"Plotkara" (Fot. CW)

Jeśli lista najczęściej czytanych tekstów była dla Was zaskoczeniem, to najczęściej komentowane zdziwią Was jeszcze bardziej. Tutaj nie rządzi "Gra o tron", a... oczywiście "Plotkara".

10. "Chirurdzy": Co Shonda Rhimes mówi o finale?

"Chirurdzy" specjalizują się w dramatycznych finałach, ale chyba żaden nie wzbudził aż tyle wściekłości wśród fanów, co ten, w którym opuściła nas Lexie. Shonda Rhimes musiała się tłumaczyć ze swojej decyzji - nie po raz pierwszy i nie ostatni. A Wy komentowaliście i komentowaliście.

9. "The Walking Dead" już dostaje 3. sezon

Na początku 2. sezonu oglądalność "The Walking Dead" - które od początku było wielkim hitem - zaczęła stawać się coraz bardziej i bardziej rekordowa. AMC zamówiło 3. sezon po wyemitowaniu zaledwie dwóch odcinków drugiego i internet eksplodował radością. Jak widać, na Serialową też ta fala dotarła.

8. 15 najbardziej znienawidzonych serialowych facetów

Od "typowej biurowej szui" Pete'a Campbella aż po złotowłosego króla Joffreya Baratheona. A po drodze jeszcze Ted Mosby, Ross z "Przyjaciół" i Dean z "Gilmore Girls". Taaak, to był dość eklektyczny ranking, który po prawie trzech latach nie wydaje się aż tak trafny.

pete35r

7. 10 najlepszych seriali 2011 roku wg Marty Wawrzyn

Chyba najbardziej mainstreamowy ze wszystkich tego typu rankingów, jakie napisałam. Znalazło się tam miejsce dla "True Blood", "The Big Bang Theory" czy "Revenge" - co dobrze obrazuje, jak bardzo zmieniła się od tego czasu telewizja i jak bardzo zmieniłam się ja. No ale skoro w pierwszej trójce była "Żona idealna" i "Breaking Bad", to aż tak tego rankingu się nie wstydzę. "Mad Men" nie ma, bo to był ten straszny rok, kiedy Matthew Weiner kłócił się z AMC i nie było wiadomo, jak to się skończy.

6. "HIMYM" (9x23-24): Historia prawie szczęśliwa

Pewnie już to zauważyliście, ale jeśli nie, to powiem wprost: na Serialowej lubimy nie do końca szczęśliwe zakończenia. Finał "Jak poznałem waszą matkę" musiał nam się więc spodobać - mimo pewnych wad - a przynajmniej połowa z Was musiała być z tego powodu niezadowolona. Bo tak to już jest z takimi finałami.

Last Forever: Part One

5. 5 różnic między Netfliksem polskim i amerykańskim

Netflix budził w styczniu dużo entuzjazmu i jeszcze więcej kontrowersji. Ten tekst jest nie tylko jednym z najlepiej czytanych w naszej historii, ale też nie zabrakło pod nim ożywionej dyskusji.

4. 11 seriali, które zakończyły się o wiele za wcześnie

Od "Deadwood" przez "Rzym" po "Weronikę Mars" - lista seriali, które zakończyły się za wcześnie, okazała się zwyczajnie za krótka, bo mieliście do dopisania całe mnóstwo swoich typów. Zresztą trudno się było z nimi nie zgodzić - kasowanie dobrych seriali z powodu niskiej oglądalności i odmawianie fanom choćby jakiegoś dodatkowego odcinka kończącego całą historię jeszcze parę lat temu było normą nie tylko w telewizji ogólnodostępnej.

deadwood234

3. 15 najbardziej znienawidzonych bohaterek seriali

Lista, która miała budzić emocje i je budziła. Czytanie jej dziś nie do końca ma sens, bo jednak od jesieni 2013 roku wiele się zmieniło i z pewnością nikt by dziś nie nazwał Sansy Stark znienawidzoną postacią. Niemniej jednak jest to zapis pewnej chwili, która już nie wróci.

2. "Plotkara" (5x10): Flesze, pościg i wypadek

Nic nie budziło takich emocji, jak - słabiutki! - 5. sezon "Plotkary", w którym działy się rzeczy rodem z "Mody na sukces". Ostatni odcinek wyemitowany przed świąteczną przerwą zawierał wypadek i szalony cliffhanger, który wiele mógł przewrócić do góry nogami. No więc komentowaliście...

1. "Plotkara": Wiemy, kto jest ojcem?

Nie wiem, jak to skomentować, ale Wy wiedzieliście! Szał na "Plotkarę" w 2011 i 2012 roku przerastał moje pojęcie, zwłaszcza że to już nie były te stare dobre sezony. Kwestia ojcostwa dziecka Blair okazała się wyjątkowo pobudzająca do dyskusji, co prawdopodobnie było znakiem, że scenarzyści młodzieżowej produkcji, która kiedyś biła u nas rekordy popularności, troszeczkę wtedy pobłądzili.

blair-ksiaze456