Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "The Politician", "Dobre Miejsce", "Evil" i inne premiery

"Dobre miejsce" (Fot. NBC)

Przed nami najbardziej szalony tydzień w telewizji. Startuje bądź wraca kilkadziesiąt seriali, w tym "Chirurdzy", "Evil", "Prodigal Son", "Dobre Miejsce" czy netfliksowy "The Politician".

Ponieważ w erze ponad 500 seriali rocznie, kolejnych klonów Netfliksa i coraz to wymyślniejszych sposobów dystrybucji niełatwo zorientować się w nowościach, do naszego tradycyjnego rozkładu jazdy na cały miesiąc dorzucamy krótsze tygodniowe przeglądy. Będziemy w nich przedstawiać nowe seriale i nowe sezony, które są zaplanowane na kolejny tydzień. Tym razem premier jest ponad czterdzieści, większość to serialowe powroty i nowości amerykańskich sieciówek.

Prodigal Son (nowość FOX) – 23 września w USA

W "Prodigal Son" telewizja FOX weźmie się za bary z tematyką seryjnych morderców, tyle że w nieco bardziej mainstreamowym wydaniu, niż jesteśmy przyzwyczajeni. Co brzmi tak sobie, dopóki nie spojrzy się na obsadę. Tom Payne ("The Walking Dead") zagra psychologa kryminalnego, który rozwiązuje sprawy w nowojorskiej policji, bo wie, jak myślą mordercy – jego ojciec jest jednym z nich. Michael Sheen ("The Good Fight") wcieli się we wspomnianego ojca, z zawodu lekarza, z zamiłowania seryjnego mordercę o pseudonimie "Chirurg".

Mixed-ish (nowość ABC) – 24 września w USA

"Mixed-ish" to spin-off "Black-ish", którego akcja będzie dziać się w latach 80. Zobaczymy w nim dorastanie Bow (Arica Himmel), która dopiero w wieku 12 lat poszła z rodzeństwem do zwykłej szkoły, bo wcześniej wszyscy żyli w komunie. I dopiero kiedy znaleźli się w "prawdziwym" świecie, zorientowali się, jak to jest nigdzie nie pasować. W obsadzie m.in. Mark-Paul Gosselaar w roli ojca Bow i Gary Cole jako jej dziadek.

Emergence (nowość ABC) – 24 września w USA

"Emergence" to serial, który telewizja ABC przejęła od NBC. Zobaczymy w nim Allison Tolman w roli policjantki, która przygarnia dziecko znalezione na miejscu tajemniczego wypadku i orientuje się, że nie pamięta ono, co się wydarzyło. Ciąg dalszy to standard: za wszystkim stoi większy spisek, w którego centrum znajduje się znaleziona dziewczynka.

Stumptown (nowość ABC) – 25 września w USA

"Stumptown" to oparty na powieści graficznej nowy serial ABC. Zobaczymy w nim Cobie Smulders ("Jak poznałem waszą matkę") w roli prywatnej detektywki Dex Parios, weteranki wojennej z charakterem i skomplikowaną historią osobistą, która zaczyna nową karierę w rodzinnym Portland.

Evil (nowość CBS) – 26 września w USA

Nowy serial twórców "Żony idealnej", Roberta i Michelle Kingów, to horror, w którym zobaczymy trójkę nietypowych badaczy zjawisk nadprzyrodzonych. W stałej obsadzie "Evil" znajduje się Katja Herbers jako sceptyczna psycholożka sądowa, Mike Colter jako kandydat na księdza i Aasif Mandvi w roli stolarza. W serialu pojawi się także Michael Emerson. Nie wiemy, czego się spodziewać po serialu, ale sama lista nazwisk wystarczy, żeby chcieć go sprawdzić.

Perfect Harmony (nowość NBC) – 26 września w USA

"Perfect Harmony" to komediowa nowość telewizji NBC, na którą bardzo liczymy, w nadziei że może będzie w stanie zastąpić nam "The Good Place". Jej bohaterem jest były profesor muzyki z Princeton (Bradley Whitford), który przypadkiem trafia na próbę chóru w kościele w małym miasteczku. A tam "znajduje grupkę śpiewaków, którzy są rozstrojeni na więcej niż jeden sposób". Serial pisze Lesley Wake Webster ("Life in Pieces", "Speechless").

Chirurdzy (sezon 16) – 26 września w USA

"Chirurdzy" w 16. sezonie zamienią się w "Orange Is the New Grey", a to zaledwie początek atrakcji. Showrunnerka obiecuje, że nowe odcinki będą jak zabawa w konsekwencje komedii romantycznych, i sugeruje, że nie wszystkie pary przetrwają. Trochę też zapewne potrwa, zanim wszystko wróci do normy w szpitalu Grey Sloan Memorial, z którego zwolniona została nie tylko Meredith.

Dobre Miejsce (sezon 4) – 27 września na Netfliksie

4. sezon komedii "Dobre Miejsce" znajduje się na 2. miejscu naszej listy najbardziej oczekiwanych seriali jesieni. I nic dziwnego, bo przed nami finałowe rozstrzygnięcia. Michael Schur, twórca serialu, mówi, że jego głównym celem jest stworzenie pasującego zamknięcia losów bohaterów i że powinniśmy spodziewać się mocnego uderzenia, zarówno w sensie emocjonalnym, jak i filozoficznym. Czekamy z niecierpliwością i jednocześnie nie chcemy, żeby to naprawdę się skończyło.

The Politician (nowość) – 27 września na Netfliksie

"The Politician" (aka "Wybory Paytona Hobarta") to netfliksowy debiut Ryana Murphy'ego. Poznamy w nim Paytona (Ben Platt, "Pitch Perfect"), bogatego licealistę z Santa Barbara w Kalifornii, który wiedział, że chce być prezydentem USA, odkąd skończył siedem lat. Na razie walczy o fotel przewodniczącego szkoły i miejsce na Harvardzie, uciekając się do wszelkich dostępnych środków. W obsadzie jest prawdziwa parada gwiazd, czyli m.in. Gwyneth Paltrow, Jessica Lange, Dylan McDermott, January Jones i Lucy Boynton z "Bohemian Rhapsody".

Transparent (finał) – 27 września na Prime Video

Musicalowy finał "Transparent", w którym nie wróci już Jeffrey Tambor jako Maura. Pozostałych bohaterów mamy zobaczyć w "olśniewającej fantazji filmowej, zainspirowanej klasycznymi musicalami, które ukształtowały kulturę. Stawiając czoła stracie, która zmieni całe ich życie, Pfeffermanowie zaczynają podróż, która jest komiczna i melancholijna, bezczelna i odważna. Konfrontują się z żałobą i zbliżają się do siebie, by celebrować więź, radość i transformację" – głosi oficjalny opis tego bardzo nietypowego finału.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· The Neighborhood (sezon 2) – premiera w USA 23 września

· Bob Hearts Abishola (nowość CBS) – premiera w USA 23 września, zwiastun tutaj

· All Rise (nowość CBS) – premiera w USA 23 września, zwiastun tutaj

· Bull (sezon 4) – premiera w USA 23 września

· Bluff City Law (nowość NBC) – premiera w USA 23 września, zwiastun tutaj

· 9-1-1 (sezon 3) – premiera w USA 23 września, zwiastun tutaj

· The Good Doctor (sezon 3) – premiera w USA 23 września, zwiastun tutaj

· NCIS (sezon 17) – premiera w USA 24 września

· FBI (sezon 2) – premiera w USA 24 września

· Tacy jesteśmy (sezon 4) – premiera w USA 24 września, zwiastun tutaj

· NCIS: Nowy Orlean (sezon 6) – premiera w USA 24 września

· New Amsterdam (sezon 2) – premiera w USA 24 września

· Imperium (sezon 6) – premiera w USA 24 września

· Rezydenci (sezon 3) – premiera w USA 24 września, zwiastun tutaj

· The Conners (sezon 2) – premiera w USA 24 września

· Bless This Mess (sezon 2) – premiera w USA 24 września

· Black-ish (sezon 6) – premiera w USA 24 września

· Cake (nowość FX) – premiera w USA 25 września

· Chicago Med (sezon 5) – premiera w USA 25 września

· Chicago Fire (sezon 8) – premiera w USA 25 września

· Chicago P.D. (sezon 7) – premiera w USA 25 września

· It's Always Sunny in Philadelphia (sezon 12) – premiera w USA 25 września

· Goldbergowie (sezon 7) – premiera w USA 25 września

· Schooled (sezon 2) – premiera w USA 25 września

· Współczesna rodzina (sezon 11) – premiera w USA 25 września

· Single Parents (sezon 2) – premiera w USA 25 września

· South Park (sezon 23) – premiera w USA 25 września

· The Unicorn (nowość CBS) – premiera w USA 26 września, zwiastun tutaj

· Mamuśka (sezon 7) – premiera w USA 26 września

· Carol's Second Act (nowość CBS) – premiera w USA 26 września, zwiastun tutaj

· Superstore (sezon 5) – premiera w USA 26 września, zwiastun tutaj

· Prawo i porządek: Sekcja specjalna (sezon 21) – premiera w USA 26 września

· Sunnyside (nowość NBC) – premiera w USA 26 września, zwiastun tutaj

· A Million Little Things (sezon 2) – premiera w USA 26 września

· Sposób na morderstwo (sezon 6) – premiera w USA 26 września, zwiastun tutaj

· Creepshow (nowość Shudder) – premiera w USA 26 września

· Młody Sheldon (sezon 3) – premiera 27 września w HBO GO

· Hawaii Five-0 (sezon 10) – premiera w USA 27 września

· Magnum P.I. (sezon 2) – premiera w USA 27 września

· Blue Bloods (sezon 10) – premiera w USA 27 września

· American Housewife (sezon 4) – premiera w USA 27 września

· Fresh Off the Boat (sezon 6) – premiera w USA 27 września

· Van Helsing (sezon 4) – premiera w USA 27 września

REKLAMA