Które nowe seriale warto zobaczyć w październiku? Przedstawiamy najważniejsze premiery miesiąca

"Daybreak" (Fot. Netflix)

Październik zacznie się od rządów Helen Mirren w roli Katarzyny Wielkiej, a skończy się seksualnymi podbojami Pani Fletcher i współczesną "Wojną światów". Przedstawiamy nowe seriale.

Ponad 30 serialowych powrotów i 18 nowości. Mamy nadzieję, że wyczyściliście swoje kalendarze na październik, bo czas na wielkie oglądanie. Oto wszystkie nowe seriale, które startują w tym miesiącu.

Katarzyna Wielka – 3 października w HBO GO

"Katarzyna Wielka" to 4-odcinkowa koprodukcja Sky Atlantic i HBO, którą od dziś możecie oglądać w HBO GO. Serial z Helen Mirren w roli głównej opowiada o jednej najbardziej wpływowych i kontrowersyjnych kobiet w dziejach europejskiej polityki – Katarzynie II Wielkiej, carycy Rosji – skupiając się na schyłku jej rządów i romansie z Grigorijem Potiomkinem. Nasza recenzja serialu tutaj.

Batwoman – 6 października w USA

"Batwoman" to nowy serial superbohaterski telewizji CW z Arrowverse. Będziemy w nim oglądać oglądać losy Kate Kane (Ruby Rose), czyli tytułowej superbohaterki – świetnie wyszkolonej wojowniczki, która rusza na wojnę z kryminalistami, a do tego przełamuje bariery społeczne, bo nie kryje się z tym, że jest lesbijką.

Dublin Murders – 14 października w UK

Kryminalny thriller psychologiczny BBC na podstawie książek Tany French z serii "Dublin Murder Squad". W głęboko osadzonym w irlandzkiej rzeczywistości "Dublin Murders" będziemy oglądać śledztwa prowadzone przez duet detektywów – Roba Reilly'ego (Killian Scott, "Cormoran Strike") i Cassie Maddox (Sarah Greene, "Penny Dreadful"). Ona jest z lokalnej irlandzkiej policji, on przez swój angielski akcent uważany jest za outsidera. Razem znajdą się w samym środku bardzo mrocznej sprawy.

Modern Love – 18 października na Prime Video

"Modern Love" to romantyczna antologia Amazon Prime Video, w której zobaczymy osiem różnych historii. Serial, mający "zgłębiać miłość we wszystkich jej skomplikowanych i pięknych formach", oparty jest na rubryce "New York Timesa" zawierającej prawdziwe historie miłosne. W obsadzie są m.in. Tina Fey ("30 Rock"), John Slattery ("Mad Men"), Cristin Milioti ("Black Mirror: USS Callister"), Dev Patel ("Lion"), Catherine Keener ("Kidding"), Andy Garcia ("Ballers"), Brandon Victor Dixon ("Power"), Olivia Cooke ("Targowisko próżności"), Andrew Scott ("Fleabag"), Shea Whigham ("Homecoming") i Julia Garner ("Ozark").

Życie z samym sobą – 18 października na Netfliksie

"Życie z samym sobą" to komedia egzystencjalna, którą interesuje odpowiedź na pytanie, czy naprawdę chcemy być lepszymi ludźmi. Występujący w podwójnej roli Paul Rudd wcieli się w Milesa, faceta, który przechodzi kryzys w życiu. Aby go rozwiązać, wybiera się do nietypowego "spa", gdzie można przejść specjalny zabieg i stać się lepszym człowiekiem. Niestety, po zabiegu nasz bohater odkrywa, że został dosłownie zastąpiony przez lepszą, poprawioną wersję siebie. Musi nauczyć się żyć z tą wersją, problem w tym, że jej nie znosi.

Szukając Alaski – 19 października w HBO GO

"Szukając Alaski" to 8-odcinkowa adaptacja powieści Johna Greena, którą stworzył Josh Schwartz ("The O.C.", "Plotkara") dla Hulu. W serialu będziemy śledzić losy Milesa "Pudge'a" Haltera (Charlie Plummer). Chłopak, który zaczyna naukę w szkole z internatem, poszukuje czegoś głębszego w życiu. Zakochuje się w enigmatycznej Alasce Young (Kristine Froseth) i znajduje grupę przyjaciół. Po niespodziewanej tragedii dzieciaki będą próbować odnaleźć sens w tym, przez co przechodzą.

Watchmen – 21 października w HBO

Serial Damona Lindelofa ("Lost", "Pozostawieni"), który ma zremiksować kultowy komiks "Watchmen" Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa. Opowiadający o świecie, w którym superbohaterowie są wyjęci spod prawa, serial "Watchmen" ma w sobie łączyć to, co było najlepsze w oryginale, ze świeżym, współczesnym podejściem. Zgodnie z zapowiedziami twórców, będzie to nowa historia osadzona w tym samym świecie co komiks i utrzymana w jego duchu, ale zadająca nowe pytania i dostosowana do naszych czasów. W obsadzie m.in. Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II i Jean Smart.

Daybreak – 24 października na Netfliksie

"Daybreak" to komiksowy serial młodzieżowy Netfliksa, oparty na powieści graficznej Briana Ralpha. Akcja będzie dziać się w miasteczku Glendale, gdzie grasują gangi osiłków, grupy gamerów, członkowie Klubu 4-H i inne przerażające plemiona, które walczą o przetrwanie u progu katastrofy nuklearnej. Serial opowie o grupie ocalałych, którzy muszą sobie radzić w nowej rzeczywistości. Oficjalny opis obiecuje "po części sagę o samurajach, po części opowieść o dojrzewaniu, z domieszką Battle Royale".

Pani Fletcher – 28 października w HBO

"Pani Fletcher" to adaptacja powieści Toma Perrotty ("Pozostawieni"), w której zobaczymy, jak Kathryn Hahn odkrywa uroki życia. Serial opowie dwie historie o dojrzewaniu, które przedstawiają wpływ mediów społecznościowych i internetowego porno na życie Eve Fletcher (Hahn) i jej syna, Brendana (Jackson White, "The Middle"). Syn wyjeżdża na studia, matka zostaje sama i zabiera się za poznawanie świata na nowo, szukając szczęścia i spełnienia seksualnego.

Pozostałe nowe seriale, które będą w październiku

· Almost Family (nowość FOX) – premiera 2 października w USA, zwiastun tutaj

· Raising Dion (nowość Netflix) – premiera 4 października na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Primal (nowość Adult Swim) – premiera 7 października w USA, zwiastun tutaj

· Nancy Drew (nowość CW) – premiera 9 października w USA, zwiastun tutaj

· The Birch (nowość Facebook Watch) – premiera 11 października na Facebooku

· Treadstone (nowość USA Network) – premiera 15 października w USA, zwiastun tutaj

· Limetown (nowość Facebook Watch) – premiera 16 października na Facebooku, zwiastun tutaj

· Wojna światów (nowość FOX/Canal+) – premiera 31 października na FOX Polska

REKLAMA