Te seriale powracające warto zobaczyć w październiku. Przedstawiamy najważniejsze premiery miesiąca

Co oglądać w październiku? Przegląd zaczynamy od seriali powracających, jak "Big Mouth", "Peaky Blinders", "Castle Rock", "BoJack Horseman" i filmowa kontynuacja "Breaking Bad".

Era Peak TV nie zwalnia, co najlepiej widać jesienią. We wrześniu wróciło blisko 60 seriali, w październiku mamy ponad 30 powrotów. Na liście jest mnóstwo popularnych tytułów, ale nie wszystkie w tym momencie mają zwiastun. Spoza naszej "głównej" listy czekamy m.in. na "The Kominsky Method" i finałowy sezon "Doliny Krzemowej", ale jeszcze nie do końca wiemy, czego się po nich spodziewać.

Sorry for Your Loss (sezon 2) – 1 października na Facebooku

Pierwsze trzy odcinki 2. sezonu "Sorry for Your Loss" już można oglądać na Facebooku. W nowej serii przeżywająca żałobę po stracie męża Leigh (Elizabeth Olsen) będzie starać się iść do przodu i szukać znaczenia w życiu, które toczy się dalej, czy chcemy tego czy nie.

Big Mouth (sezon 3) – 4 października na Netfliksie

Hormonowe potwory zaatakują po raz kolejny w najbliższy piątek, kiedy to na Netfliksie pojawi się 3. sezon "Big Mouth". Do obsady dołączy m.in. Thandie Newton jako hormonowy potwór Missy oraz Ali Wong w roli dziewczyny, która sprawi, że wszyscy zaczną kwestionować swoją tożsamość seksualną. Wśród tematów na ten sezon są m.in. uzależnienie od telefonów, kobiecy gniew, szerokie spektrum seksualności, uzależnienie od Adderallu, zdjęcia penisów, toksyczna męskość i "jak osiągnąć orgazm".

Peaky Blinders (sezon 5) – 4 października na Netfliksie

5. sezon "Peaky Blinders" trafia do Polski z opóźnieniem, ale najważniejsze, że czekanie kończy się już w piątek. Akcja nowych odcinków dzieje się w latach 30., a wśród tematów poruszonych w serialu znajdzie się kryzys gospodarczy, jak również nasilanie się nastrojów faszystowskich w Europie i Wielkiej Brytanii. Tommy Shelby w 5. serii poznaje Oswalda Mosleya (Sam Claflin), charyzmatycznego polityka ze śmiałą wizją dla Wielkiej Brytanii, który stawia go przed ogromnym dylematem.

Mr. Robot (sezon 4) – 6 października w USA

"Mr. Robot" to dziś hit już trochę zapomniany, a szkoda. 13-odcinkowy finałowy sezon ma być jak bardzo długi i jeszcze bardziej nietypowy odcinek świąteczny. Akcja rozpocznie się zaraz po wydarzeniach z finału poprzedniej serii i będzie dziać się na przestrzeni tygodnia w okolicach świąt Bożego Narodzenia 2015 roku. Twórca serialu, Sam Esmail, obiecuje sezon "wypełniony odpowiedziami, hackingiem i krwią".

The Walking Dead (sezon 10) – 7 października na FOX

"The Walking Dead" wraca już z 10. sezonem, w którym zobaczymy eskalację konfliktu z Szeptaczami. Akcja toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach z poprzedniej serii, kiedy to podczas ostrej zimy grupa ocalałych odważyła się przejść na terytorium Szeptaczy. Bohaterowie wciąż zmagają się z następstwami pokazu mocy Alfy (Samantha Morton) i niechętnie respektują nowe granice, które zostały im narzucone. Ocaleni zbierają siły i formują szyki, przygotowując się do bitwy.

El Camino: Film Breaking Bad – 11 października na Netfliksie

"El Camino: Film Breaking Bad" to tak naprawdę post scriptum do "Breaking Bad" w postaci kontynuacji losów Jessego Pinkmana (Aaron Paul). Bohater, który przeszedł przez wszystkie kręgi piekła u boku pana White'a (Bryan Cranston) będzie musiał "pogodzić się ze swoją przeszłością, aby wykuć jakiegoś rodzaju przyszłość". W filmie wrócą nasi dawni znajomi, w tym kumple Jessego, Skinny Pete (Charles Baker) i Badger (Matt L. Jones). Ale nie tylko – nieoficjalnie mówi się m.in. o występie Bryana Cranstona, a także Krysten Ritter w roli Jane.

Castle Rock (sezon 2) – 24 października w HBO GO

Antologia na motywach powieści Stephena Kinga wraca z 2. sezonem opartym na "Misery". "Castle Rock" opowie w nowych odcinkach historię "początkującej psychopatki" Annie Wilkes (Lizzy Caplan, "Masters of Sex") i jej córki (Elsie Fisher, "Eighth Grade"). Uciekając przed FBI po popełnieniu morderstwa, Annie trafia do Castle Rock. Tymczasem w miasteczku zaczyna wrzeć konflikt między wojującymi klanami i nikt nie jest szczęśliwy z powodu przybycia nowych mieszkanek.

BoJack Horseman (sezon 6A) – 25 października na Netfliksie

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, i taki właśnie los spotka kreskówkę o najbardziej ludzkim z koni. "BoJack Horseman" zakończy się po najbliższym sezonie podzielonym na dwie części. Pierwszą zobaczymy w październiku, drugą w styczniu. Czy jest szansa, że na do widzenia tytułowy bohater przestanie użalać się nad sobą i odmieni swoje życie? Dokładnie to sugeruje zwiastun.

Pozostałe seriale wracające w październiku

· SEAL Team (sezon 3) – premiera w USA 2 października

· S.W.A.T. (sezon 3) – premiera w USA 2 października

· Czarna lista (sezon 7) – premiera w USA 4 października

· Goliath (sezon 3) – premiera 4 października na Prime Video, zwiastun tutaj

· Madam Secretary (sezon 6) – premiera w USA 6 października

· Supergirl (sezon 5) – premiera 6 października w USA, zwiastun tutaj

· Dorwać Małego (sezon 3) – premiera w USA 6 października

· Black Lightning (sezon 3) – premiera w USA 7 października

· All American (sezon 2) – premiera 8 października w HBO GO

· The Flash (sezon 6) – premiera 8 października w USA

· Riverdale (sezon 4) – premiera 10 października na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Supernatural (sezon 15) – premiera 10 października w USA, zwiastun tutaj

· Legacies (sezon 2) – premiera 11 października w HBO GO, zwiastun tutaj

· Insatiable (sezon 2) – premiera 11 października na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Charmed (sezon 2) – premiera 11 października w USA, zwiastun tutaj

· Dynastia (sezon 3) – premiera 11 października w USA, zwiastun tutaj

· Arrow (sezon 8) – premiera 15 października w USA, zwiastun tutaj

· The Purge (sezon 2) – premiera 15 października w USA

· Impulse (sezon 2) – premiera 16 października na YouTube, zwiastun tutaj

· Rzymskie dziewczyny (sezon 2) – premiera 18 października na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Dom kwiatów (sezon 2) – premiera 18 października na Netfliksie

· The Kominsky Method (sezon 2) – premiera 25 października na Netfliksie

· Dolina Krzemowa (sezon 6) – premiera 28 października w HBO

REKLAMA