Które seriale warto zobaczyć w najbliższym tygodniu? "Szukając Alaski", "Modern Love" i inne premiery

"Szukając Alaski" (Fot. Hulu)

0

Tym razem fanów seriali czeka zajęty weekend. Podczas gdy na HBO GO wyląduje "Szukając Alaski", Amazon proponuje "Modern Love", a Netflix – "Życie z samym sobą".

Ponieważ w erze ponad 500 seriali rocznie, kolejnych klonów Netfliksa i coraz to wymyślniejszych sposobów dystrybucji niełatwo zorientować się w nowościach, do naszego tradycyjnego rozkładu jazdy na cały miesiąc dorzucamy krótsze tygodniowe przeglądy. Przedstawiamy w nich nowe seriale i nowe sezony, które są zaplanowane na kolejny tydzień. W kolejnym tygodniu października mamy już tylko 12 premier, wliczając "Batwoman" na HBO GO. Zajęty będzie zwłaszcza weekend.

Dublin Murders (nowość BBC) – 14 października w UK

Kryminalny thriller psychologiczny BBC na podstawie książek Tany French z serii "Dublin Murder Squad". W głęboko osadzonym w irlandzkiej rzeczywistości "Dublin Murders" będziemy oglądać śledztwa prowadzone przez duet detektywów – Roba Reilly'ego (Killian Scott, "Cormoran Strike") i Cassie Maddox (Sarah Greene, "Penny Dreadful"). Ona jest z lokalnej irlandzkiej policji, on przez swój angielski akcent uważany jest za outsidera. Razem znajdą się w samym środku mrocznej sprawy.

Limetown (nowość) – 16 października na Facebooku

"Limetown" to nowy serial Facebook Watch na podstawie podcastu o tej samej nazwie. Jessica Biel gra Lię Haddock, dziennikarkę radia publicznego, która odkrywa tajemnicę stojącą za zniknięciem ponad 300 osób z ośrodka badań neurologicznych w Tennessee. W obsadzie jest też m.in. Stanley Tucci jako wujek dziennikarki, który znajduje się wśród zaginionych.

Modern Love (nowość) – 18 października na Prime Video

"Modern Love" to romantyczna antologia Amazon Prime Video, w której zobaczymy osiem różnych historii. Serial, mający "zgłębiać miłość we wszystkich jej skomplikowanych i pięknych formach", oparty jest na rubryce "New York Timesa" zawierającej prawdziwe historie miłosne. W obsadzie są m.in. Tina Fey, John Slattery, Cristin Milioti, Dev Patel, Catherine Keener, Andy Garcia, Brandon Victor Dixon, Olivia Cooke, Andrew Scott, Shea Whigham i Julia Garner.

Życie z samym sobą (nowość) – 18 października na Netfliksie

"Życie z samym sobą" to komedia egzystencjalna, którą interesuje odpowiedź na pytanie, czy naprawdę chcemy być lepszymi ludźmi. Występujący w podwójnej roli Paul Rudd wcieli się w Milesa, faceta, który przechodzi kryzys w życiu. Aby go rozwiązać, wybiera się do nietypowego "spa", gdzie można przejść specjalny zabieg i stać się lepszym człowiekiem. Niestety, po zabiegu nasz bohater odkrywa, że został dosłownie zastąpiony przez lepszą, poprawioną wersję siebie. Musi nauczyć się żyć z tą wersją, problem w tym, że jej nie znosi.

Szukając Alaski (nowość Hulu) – 19 października na HBO GO

"Szukając Alaski" to 8-odcinkowa adaptacja powieści Johna Greena, którą stworzył Josh Schwartz ("The O.C.", "Plotkara") dla Hulu. W serialu będziemy śledzić losy Milesa "Pudge'a" Haltera (Charlie Plummer). Chłopak, który zaczyna naukę w szkole z internatem, poszukuje czegoś głębszego w życiu. Zakochuje się w enigmatycznej Alasce Young (Kristine Froseth) i znajduje grupę przyjaciół. Po niespodziewanej tragedii dzieciaki będą próbować odnaleźć sens w tym, przez co przechodzą.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

· Batwoman (nowość CW) – premiera 15 października w HBO GO, zwiastun tutaj

· Arrow (sezon 8) – premiera w USA 15 października, zwiastun tutaj

· Treadstone (nowość USA Network) – premiera w USA 15 października, zwiastun tutaj

· Impulse (sezon 2) – premiera 16 października na YouTube, zwiastun tutaj

· The Purge (sezon 2) – premiera 16 października na Prime Video, zwiastun tutaj

· Rzymskie dziewczyny (sezon 2) – premiera 18 października na Netfliksie, zwiastun tutaj

· Dom kwiatów (sezon 2) – premiera 18 października na Netfliksie