10 seriali, których najlepiej nie oglądać z rodzicami

"Sex Education" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

The Boys

seriale nie oglądać z rodzicami

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

Nie dajcie się zwieść kolorowym kostiumom, maskom, pelerynom i całemu temu superbohaterskiemu ekwipunkowi, jaki rzuca się w oczy przy pierwszym kontakcie z "The Boys". Serial Amazona, choć jest ekranizacją komiksu, a superherosi odgrywają w nim kluczową rolę, bardzo różni się od konkurencji, czyniąc z bycia niegrzecznym swój znak firmowy.

Jesteśmy o tym zresztą odpowiednio wcześnie informowani, bo każdy odcinek rozpoczyna się tu ostrzeżeniem o kontrowersyjnych treściach i wymownym symbolem 18+. Jeśli więc mimo wszystko jakimś sposobem wybierzecie akurat ten serial do rodzinnego seansu, dostaniecie jeszcze szansę, by się z tego niezbyt fortunnego pomysłu szybko wycofać. A jeśli się nie uda? Cóż, wtedy będziecie wiedzieć, czego się spodziewać, bo jak przeczytacie na planszy informacyjnej, program zawiera obrazową przemoc, wulgaryzmy, nagość oraz mocne sceny erotyczne.

Tyle teorii, a jak to wygląda w praktyce? Dość powiedzieć, że ostrzeżenie nie jest wcale przesadą i wyrazem nadgorliwości ze strony Amazona. Wręcz przeciwnie, opowiadający przewrotną historię o wyjątkowo zdeprawowanych superbohaterach serial jest dokładnie taki, jak go opisują, do niczego nieukrywających obrazów dodając jeszcze równie mocną fabułę.

Gwałt, przemoc fizyczna i psychiczna czy molestowanie seksualne to tylko niektóre z szerokiej gamy tutejszych "atrakcji" i choć ostatecznie wszystko jest ujęte w pewien nawias, trudno uznać "The Boys" za opowieść dla całej rodziny. A jeśli potrzebujecie więcej dowodów, to poczytajcie o scenie, którą ostatecznie wycięto jako zbyt kontrowersyjną – moim zdaniem weszły do serialu o wiele gorsze od niej. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10