6. sezon "Lucyfera" coraz bliżej. Tom Ellis podpisał już nowy kontrakt

"Lucyfer" (Fot. Netflix)

0

"Lucyfer" miał zakończyć się po 5. sezonie, ale wszystko wskazuje na to, że będzie dodatkowa seria. Tom Ellis, który gra tytułową rolę, podpisał umowę na występy w potencjalnym 6. sezonie.

"Lucyfer" to jeden z tych seriali, które mają wierny fandom i dużo szczęścia po drodze. Najpierw procedural o uroczym diable został uratowany przez Netfliksa, po tym jak skasował go FOX. Następnie serial dostał dłuższy 5. sezon, niż planowano, i na tym prawdopodobnie się nie skończy. Choć 5. sezon miał być ostatni, nieoficjalnie mówi się o jeszcze jednej serii, która ma liczyć ok. 10-13 odcinków.

Lucyfer – Tom Ellis podpisał kontrakt na 6. sezon

Zarówno Netflix, jak i produkujące serial studio Warner Bros. milczą na ten temat, ale dobrze poinformowany serwis TVLine publikuje kolejne informacje. Wiemy już, że twórcy "Lucyfera", Ildy Modrovich i Joe Henderson, podpisali kontrakt na dalsze prowadzenie produkcji, a teraz dołączył do nich odtwórca głównej roli Tom Ellis.

Dodatkowo wiadomo, że większość aktorów z "Lucyfera" ma podpisane dłuższe kontrakty, które będą obowiązywać także w potencjalnym 6. sezonie. To oznacza, że ogłoszenie oficjalnego zamówienia na kolejne odcinki jest już tylko kwestią czasu.

Lucyfer sezon 6

5. sezon "Lucyfera", który zobaczymy w tym roku, będzie składać się z 16 odcinków, podzielonych na dwie części. Wśród atrakcji czekających na fanów znajduje się odcinek musicalowy w klimatach noir, ekranowy debiut Boga, a także powrót Tricii Helfer i Inbar Lavi w roli Ewy.

Jest też jeden powód do obaw: ujawnione przez twórców tytuły 14. i 15. odcinka 5. sezonu zdają się sugerować śmierć kogoś z głównych bohaterów.

Premiera 5. sezonu Lucyfera w 2020 na Netfliksie