W świecie Westeros jest jeszcze wiele do odkrycia. Szef HBO mówi o kolejnych interesujących projektach

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" dobiegła końca, jednak wszystko wskazuje na to, że w świecie Westeros pozostaniemy jeszcze na długo. Szef HBO powiedział, że w zanadrzu ma naprawdę interesujące projekty.

HBO pokazało już pierwsze zdjęcia z planu "House of the Dragon", spin-offu, który opowie historię rodu Targaryenów i ich wojny domowej. Akcja ma dziać się około 200 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". I nie jest to jedyna produkcja ze świata Westeros, którą planuje stacja. Amanda Segel ("Mgła", "Helstrom", "Person of Interest") została zatrudniona jako scenarzystka serialu o roboczym tytule "10,000 Ships".

Gra o tron: Trwają prace nad kolejnymi projektami

Dyrektor programowy HBO, Casey Bloys, wziął udział w konferencji WarnerMedia, podczas której wypowiedział się na temat projektów ze świata Westeros. "Gra o tron" odniosła ogromny sukces, nie dziwi więc, że władze HBO pragną wykorzystać potencjał uniwersum George'a R.R. Martina.

– Dobrą wiadomością jest to, że wszystko, co robimy [i jest związane z "Grą o tron"], od razu staje się newsem. Każdy scenariusz, który jest opracowywany lub przedstawiany, staje się newsem i ludzie zakładają, że trwa produkcja. Tylko "House of the Dragon" jest w trakcie zdjęć, reszta jest w fazie rozwoju, a my dopiero podejmiemy decyzję. Nic więcej nie dostało jeszcze zielonego światła, ale rozwijanych jest wiele interesujących projektów – powiedział Bloys.

House of the Dragon spin off gra o tron

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

HBO rozważa zamówienie kilku spin-offów "Gry o tron" – oprócz "10,000 Ships" mówiono m.in. o prequelach o Dunku i Jaju oraz o rebelii Roberta Baratheona, a także serialu animowanym w klimacie oryginalnej "Gry o tron". Na więcej informacji będziemy musieli jednak poczekać. Najszybciej zobaczymy premierę "House of the Dragon". Serial ma zadebiutować w 2022 roku na HBO.

Gra o tron jest dostępna na HBO GO

REKLAMA