Emma Corrin cieszy się, że nie gra już Diany. Gwiazda jest zachwycona Elizabeth Debicki w "The Crown"

"The Crown" (Fot. Netflix)

Rola księżnej Diany w "The Crown" sprawiła, że drzwi do kariery stanęły przed Emmą Corrin otworem. Aktorki nie zobaczymy w 5. sezonie, jednak jak przyznaje – wcale jej to nie smuci.

"The Crown" to dzisiejszy rekordzista rozdania nagród Emmy. Produkcja zgarnęła siedem statuetek, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego (tu znajdziecie listę zwycięzców Emmy 2021). Emma Corrin co prawda przegrała z Olivią Colman, czyli samą królową, ale nie zmienia to faktu, że zachwycała jako księżna Diana.

The Crown: Emma Corrin cieszy się, że już nie gra Diany

Aktorka rozmawiała z "The New York Times". Jak się okazuje, od początku wiedziała, że dostaje rolę młodej Diany tylko na jeden sezon.

– Czuję się szczęśliwa, że przedstawiłam tę część jej życia, ale dla mnie to już zamknięty rozdział. Weszłam w to z wiedzą, że nie będę tego kontynuować – powiedziała.

W 5. sezonie "The Crown" pałeczkę po Corrin przejmie Elizabeth Debicki ("Nocny recepcjonista"). Netflix podzielił się już pierwszym zdjęciem aktorki w charakteryzacji, nie brakuje także wycieków z planu. Emma Corrin przyznała, że jest zachwycona tym, jak Debicki prezentuje się w roli Diany.

– Widziałam zdjęcie Elizabeth i myślę, że ona wygląda po prostu rewelacyjnie. A potem pojawiły się nasze zdjęcia obok siebie i poczułam się naprawdę wyjątkowo, coś w rodzaju siostrzanego uczucia, że to podobieństwo i kontynuacja tam jest.

the crown sezon 5 diana

"The Crown" (Fot. Netflix)

"The Crown" jest pod ostrzałem brytyjskich polityków i rodziny królewskiej. Nie brakuje oskarżeń o zakłamywanie rzeczywistości. Emma Corrin na łamach Vulture przekazała następczyni kilka rad:

– Zrób to po swojemu. Załóż klapki na oczy, chroniące przed resztą świata i presją. Chwyć się rzeczy, które do ciebie przemawiają, z którymi się utożsamiasz albo które rozumiesz. I zawsze ufaj scenariuszowi. On cię nie zawiedzie.

A co nowego słychać na planie "The Crown"? Ujawniono, że w nowych odcinkach zostanie pokazana przyjaźń księcia Filipa z arystokratką Penny Knatchbull. Obsadzone zostały także role synów Diany – Williama i Harry'ego.

Nowe odcinki "The Crown" zobaczymy prawdopodobnie dopiero w 2022 roku.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA