Gdzie zostało nakręcone "Squid Game"? Poznajcie miasto, w którym powstał koreański serial Netfliksa

"Squid Game" (Fot. Netflix)

W "Squid Game" większość akcji rozgrywa się na kolorowej arenie walki na śmierć i życie. Gdzie zbudowano plan zdjęciowy? I jakie miasto widzimy na ekranie? Zobaczcie, gdzie nakręcono serial.

"Squid Game" ma szansę stać się numerem 1 wśród wszystkich seriali Netfliksa. Nie dziwi więc, że widzowie chcą wiedzieć jak najwięcej na temat koreańskiego serialu. Produkcja opowiada o losach 465 osób, które biorą udział w niecodziennej grze. Rywalizują ze sobą podczas dziecięcych zabaw – jednak przegrana równoznaczna jest ze śmiercią. Gdzie kręcono serial?

Squid Game – gdzie powstawał serial Netfliksa?

Jak podaje Radio Times, większość planów zdjęciowych zostało stworzonych na potrzeby serialu. Fabularnie bohaterowie pochodzą z Seulu, jednak to nie stolicę Korei widzimy na ekranie. Ekipa pracowała w Daejeon, mieście oddalonym około godzinę drogi od stolicy. Daejon liczy około 1,5 mln mieszkańców i nazywane jest "koreańską Doliną Krzemową". Szybkim pociągiem można tam dostać z Seulu w niecałą godzinę.

Miasto może być znane fanom innych koreańskich produkcji. To właśnie tam kręcono film o zombie "Train to Busan" oraz serial "Sweet Home".

Squid Game gdzie kręcono

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Squid Game – czy będzie kolejny sezon?

Nie brakuje pytań o 2. sezon serialu. Czy powstanie? Tego na razie nie wie nawet twórca. Hwang Dong-hyuk nie ukrywa, że praca nad produkcją była naprawdę wyczerpująca.

– Kiedyś wypijałem pół butelki soju [koreański alkohol], aby pobudzić kreatywność. Teraz już nie mogę tego robić. ["Squid Game"] było dla mnie trudniejsze do napisania niż zwykle, ponieważ był to serial, a nie film. Napisanie i dopracowanie pierwszych dwóch odcinków zajęło mi sześć miesięcy. Potem konsultowałem się z przyjaciółmi, wyłapując wskazówki co do poprawek z ich wypowiedzi oraz własnych wniosków – mówi.

Jak jednak dodaje, ma już pewien pomysł na 2. sezon "Squid Game" – byłoby to pokazanie przeszłości Oh Il-nama (Oh Young-soo), czyli gracza numer 001.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA