2. sezon "Squid Game" coraz bardziej prawdopodobny? Twórca zdradza, że rozmowy już trwają

"Squid Game" (Fot. Netflix)

2. sezon "Squid Game" –  powstanie czy jednak nie? Spekulacji na ten temat nie brakuje. Twórca serialu początkowo nie był przekonany, ale jak zdradził, rozmowy z Netfliksem już trwają!

"Squid Game" osiągnęło sukces, nie ma co do tego wątpliwości. Internet zalała fala zachwytów, memów i niemal natychmiastowych pytań o kontynuację. Twórca serialu nie ukrywa, że ma parę pomysłów na 2. sezon. Czy faktycznie zobaczymy kolejną serię?

Squid Game sezon 2 – trwają rozmowy z Netfliksem

Hwang Dong-hyuk, który samodzielnie napisał i wyreżyserował koreański serial rozmawiał ostatnio z "The Guardian". Oczywiście, nie zabrakło pytań o kontynuację:

– Oczywiście, że są rozmowy. To nieuniknione, bo to był wielki sukces. Zastanawiam się nad tym. Mam już w głowie bardzo zaawansowany plan, ale nie zamierzam pracować nad tym od razu. Jest jeszcze jeden film, który bardzo chcę zrobić. Zastanawiam się, co zrobić najpierw. Zamierzam porozmawiać z Netfliksem – powiedział twórca.

squid game sezon 2 czy będzie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Squid Game – twórca o swoich zarobkach

"Squid Game" okazało się dla platformy prawdziwą żyłą złota. Netflix zarobił prawie 900 milionów dolarów. Gwiazda serialu, Lee Jung-jae, także nie może narzekać. Odtwórca roli Gi-huna został jednym z najlepiej zarabiających aktorów w Korei. Co ciekawe, reżyser Hwang Dong-hyuk powiedział, że nie otrzymał od platformy żadnej premii w związku z sukcesem serialu. Twórca jednak nie narzeka:

– Nie jestem aż tak bogaty. Ale mam wystarczająco dużo. Mam wystarczająco dużo, by postawić jedzenie na stole. I to nie jest tak, że Netflix płaci mi premię. Netflix zapłacił mi zgodnie z oryginalną umową. (...)

Kiedy pracowałem nad tym projektem, celem było zajęcie pierwszego miejsca na amerykańskiej liście Netfliksa przynajmniej na jeden dzień. Ale skończyło się na dużo większym sukcesie, najczęściej oglądanym serialu na Netfliksie w historii. To bardzo zaskakujące. To pokazuje, że przesłanie, które chciałem pokazać, trafia do globalnej publiczności – skomentował.

Serial został przyjęty dobrze również w samej Korei Południowej. Niektórzy z ankietowanych Koreańczyków przyznali, że reżyser trafnie pokazał problemy społeczeństwa. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze mówi się o "Squid Game" zajrzyjcie tutaj.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA