Kim Cattrall nie powróci w 2. sezonie "I tak po prostu". Ale serial dalej nie zostawi Samanthy w spokoju

"Seks w wielkim mieście" (Fot. HBO)

Pomimo że nie mamy co liczyć na powrót Kim Cattrall do roli Samanthy, w 2. sezonie "I tak po prostu" nie zabraknie kolejnych SMS-ów. Showrunner nie ma zamiaru wykreślać jej z serialu.

Nie ma się co łudzić, że zobaczymy Kim Cattrall w 2. sezonie"I tak po prostu", ale nie oznacza to, że Samantha zostanie całkowicie wykreślona z serialu. Carrie (Sarah Jessica Parker) i Samantha mają kontynuować SMS-ową przyjaźń.

I tak po prostu sezon 2 – Samantha i SMS-y powrócą

Showrunner serialu Michael Patrick King w rozmowie z Variety został zapytany, czy – mocno krytykowany przez fanów – wątek wiadomości tekstowych pomiędzy Carrie i Samanthą będzie kontynuowany i bez wahania odpowiedział: "tak".

Michael Patrick King zdradził także, o czym Carrie i Samantha rozmawiały w finałowym odcinku 1. sezonu, gdy spotkały się poza kadrem.

– To bardzo zabawne, ponieważ każdy ze scenarzystów miał inną wersję tego, co się wydarzyło w czasie tej rozmowy. Więc myślę, że był szampan. Myślę, że była dorosła wymiana zdań i miłość, kiedy one zdały sobie sprawę, że są rzeczy ważniejsze niż strach przed uzdrowieniem. Jestem przekonany, że spędziły ze sobą świetny wieczór. Według mnie one spędziły świetny wieczór i wszystko zostało wyjaśnione. Kiedy Carrie odpuściła swoją dawną, dawną miłość, wróciła jedna z jej obecnych miłości.

i tak po prostu sezon 2 samantha sms

"I tak po prostu" (Fot. HBO Max)

Sama Kim Cattrall też nie jest zachwycona motywem z SMSami, szczególnie że wielokrotnie zaznaczała, że rolę Samanthy ma już za sobą.

– To dziwne, prawda? Nie wiem, jak się z tym czuć. Dla mnie jest to definitywnie skończone i nie mogłabym tego kontynuować. Myślę, że bardziej bym się nad tym zastanawiała, gdybym nie miała czegoś takiego jak "Queer as Folk" czy "How I Met Your Father". To właśnie na tym się skupiam. Tamto wydaje się echem przeszłości.

Pewne jest to, że Michael Patrick King i Sarah Jessica Parker nie będą próbowali ściągać Kim Cattrall do kolejnych sezonów – dla nich także jest jasne, że aktorka zamknęła już ten rozdział. Na ten moment nie wiadomo, na jakim etapie są prace nad 2. sezonem "I tak po prostu" ani kto z obsady powróci. Wiadomo jednak, że zobaczymy więcej Che Diaz, pomimo że fani nie mają ochoty jej oglądać.

I tak po prostu jest dostępne na HBO Max

REKLAMA